| Autor: redakcja1

Blisko 360 mln zł pomocy suszowej na kontach rolników

Blisko 360 mln zł trafiło do środy na konta rolników w ramach wypłaty rekompensat za straty spowodowane tegoroczną suszą.

Blisko 360 mln zł pomocy suszowej na kontach rolników
- Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło już ponad 212 tys. wniosków na kwotę blisko 1,3 mld zł - informuje Paweł Mucha rzecznik prasowy Agencji.
 
ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy suszowej do końca października.
 
Do 17 października do biur powiatowych Agencji wpłynęło ponad 212 tys. wniosków na kwotę 1,29 mld zł. Na konta rolników przelano już ponad 356 mln zł. - Tylko w środę Agencja wykonała blisko 6 tys. operacji, przelewając na konta rolników ponad 41,5 mln zł - informuje Mucha. Do 17 października biura powiatowe wydały łącznie ponad 64 tys. decyzji przyznających pomoc w wysokości 420 mln zł.  
 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji wypłaca także rekompensaty za szkody spowodowane suszą w hodowli ryb w stawach słodkowodnych. Do środy do biur powiatowych ARiMR wpłynęło ponad 600 wniosków o taką pomoc, na kwotę ponad 13 mln zł. Dotychczas rybakom poszkodowanym przez tegoroczną suszę Agencja wypłaciła ponad 2 mln zł.


Tagi:
źródło: