Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
D. Ciolos: Możliwe wsparcie dla rolników

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


- Jestem przekonany, że sektor rolny jest w stanie szybko przestawić się na nowe rynki zbytu i...

- Jestem przekonany, że sektor rolny jest w stanie szybko przestawić się na nowe rynki zbytu i wykorzystać nowe możliwości – mówi unijny komisarz ds. rolnictwa Dacian Cioloș i przypomina, że w ramach Wspólnej Polityki Rolnej dostępna jest również rezerwa kryzysowa. Deklaracja Daciana Cioloșa ma związek z rosyjskim embargiem na produkty rolne pochodzące z Unii Europejskiej. Jego oświadczenie dostępne poniżej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


- Rozumiem obawy wyrażane przez przedstawicieli unijnego sektora rolnego. Chciałbym podkreślić, że Wspólna Polityka Rolna dysponuje nowoczesnymi narzędziami, aby w razie konieczności sprostać takim wyzwaniom, m.in. już dostępną rezerwą kryzysową. Jestem przekonany, że nasz prężny sektor rolny jest w stanie szybko przestawić się na nowe rynki zbytu i wykorzystać nowe możliwości.  Aby ta zmiana przebiegła sprawnie, niezbędne będzie wsparcie, co wymaga wspólnej reakcji UE.

Rozmawiałem już z europejskimi ministrami rolnictwa, a w szczególności z ministrem rolnictwa Włoch, który to kraj aktualnie sprawuje prezydencję w Radzie. Obecnie najważniejsze jest, abyśmy reagowali w sposób proporcjonalny i szybki, w miarę potrzeb. 


Jak zawsze w tego typu sytuacjach, nakazałem podległym mi służbom powołanie grupy zadaniowej, która przeanalizuje potencjalne skutki embarga dla poszczególnych sektorów i oceni, w jaki sposób możemy skutecznie pomóc i gdzie to wsparcie jest potrzebne. Ponadto, Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa KE zorganizuje w najbliższy czwartek spotkanie ekspertów wysokiego szczebla ds. rolnictwa ze wszystkich państw członkowskich - informuje Dacian Ciolos.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl