| Autor: mikolaj

Dobiega końca przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, którym dziki zniszczyły pola

Tylko do 31 marca br. uprawnieni rolnicy z woj. podlaskiego, których pola zniszczyły w 2014 r. dziki, mogą składać w swoich biurach powiatowych wnioski o przyznanie pomocy.

Dobiega końca przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, którym dziki zniszczyły pola

Rekompensaty za szkody wyrządzone przez dziki

Do 26 marca wnioski o takie wsparcie złożyło w ARiMR 543 rolników, a kwota pomocy, o którą się ubiegają wynosi blisko 5 mln zł. Agencja rozpoczęła od 19 marca wypłacanie takiego wsparcia. Dotychczas ARiMR przekazała 2,42 mln zł, 312 rolnikom, którzy już na początku naboru złożyli swoje wnioski o przyznanie wsparcia, na pokrycie szkód wyrządzonych w ich uprawach przez dziki.

Na udzielenie pomocy rolnikom, których uprawy zniszczyły w 2014 r. dziki, Rząd przeznaczył 6,1 mln zł. Uprawnieni do jej otrzymania są rolnicy z województwa podlaskiego, których gospodarstwa są położone na obszarach ochronnych lub obszarach objętych ograniczeniami, wyznaczonych w związku z występowaniem u dzików na tym terenie afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obszary te zostały wymienione w  rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2014 r. (Dz. U. poz. 420, z późn. zm.). Wsparcie takie będzie przyznawane w formie pomocy de minimis. Oznacza to, że rolnik może otrzymać maksymalnie równowartość 15 tys. euro.

Dowiedz się więcej o warunkach i możliwościach złożenia wniosku o rekompensaty za straty spowodowane przez dziki
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!