| Autor: mikolaj

Dodatkowe 30 mln euro na wzmocnienie promocji produktów rolnych w UE

Dnia 3 września 2014 r., Komisja Europejska poinformowała o zwiększeniu unijnych funduszy o 30 mln euro na nowe programy promocyjne WPR.

Dodatkowe 30 mln euro na wzmocnienie promocji produktów rolnych w UE

Środki te będą mogły być wykorzystane w ramach programów promocyjnych Wspólnej Polityki Rolnej, które startują w 2015 r.

- Programy promocyjne są jednym z instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej, które mogą być wykorzystywane w średniej perspektywie, aby przezwyciężyć trudności rynkowe, mogące się pojawić w kilku sektorach w związku z embargiem ze strony Rosji - zaznaczył komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos.

W związku z powyższym, MRiRW zaprasza organizacje branżowe i międzybranżowe do składania programów promocyjnych do Agencji Rynku Rolnego w terminie do końca września br.

Kampanie te, tak jak dotychczas, współfinansowane będą w 50% ze środków unijnych, w 30% ze środków krajowych, a pozostałe 20% kosztów netto stanowić będzie wkład własny organizacji proponujących.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!