| Autor: mikolaj

Dopłaty bezpośrednie 2014 - koniec naboru

Do 15 maja trwał nabór wniosków o przyznanie za 2014 rok dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW, płatności rolnośrodowiskowych oraz o wypłatę pomocy na zalesione w ramach PROW 2007-2013. Gospodarze, którzy złożyli swoje wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca 2014 r., otrzymają pomniejszone należne im płatności o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Dopłaty bezpośrednie 2014 - koniec naboru
Zmiany do już złożonego wniosku można było złożyć bez żadnych sankcji finansowych do 2 czerwca 2014 r. Korekty wniosków złożone po tym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca, będą obarczone sankcjami finansowymi polegającymi na pomniejszeniu należnych dopłat o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Wnioski o przyznanie wymienionych wyżej dopłat można było składać osobiście w naszych biurach powiatowych, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową za pośrednictwem Poczty Polskiej - wówczas termin złożenia wniosku jest taki, jak data jego nadania. Można było również skorzystać z wygodnej drogi elektronicznej i wysłać wniosek np. za pośrednictwem Internetu.

Do 6 czerwca ponad 1,35 mln rolników złożyło w biurach powiatowych Agencji wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2014 rok. Spośród nich 735 tys. ubiega się również o wsparcie ONW, a blisko 114 tys. o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych. Prawie 20 tys. gospodarzy nie zdążyło złożyć swoich wniosków do 15 maja i będą oni mieli pomniejszone należne im płatności. 


Tegoroczny nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich to już 11 z kolei, pierwszy został przeprowadzony w 2004 r. Na realizację płatności bezpośrednich za 2014 r. ARiMR ma ok. 3,4 mld euro. Szacunkowa maksymalna stawka jednolitej płatności obszarowej w 2014 r. wyniesie ok. 219,87 euro na 1 hektar.
 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!