| Autor: kkj6

Dopłaty bezpośrednie wypłacono już 80% osób wnioskujących

Na wsparcie finansowe reszta rolników, czyli 20% będzie musiała jeszcze trochę poczekać, a Ci którzy dostali pieniądze w zeszłym roku odpowiednio je zagospodarowali.

Dopłaty bezpośrednie wypłacono już 80% osób wnioskujących


Ministerstwo Rolnictwa do tej pory wypłaciło ponad 6 mld złotych. Jak na razie wszystko idzie sprawnie, tym bardziej, że termin zakończenia wypłat jest w czerwcu.


Dlatego też Ci, którzy nie otrzymali jeszcze pieniędzy muszą cierpliwie czekać, gdyż Ministerstwo Rolnictwa w tym przypadku musi się podporządkować Ministerstwu Finansów, bo to ono z odpowiednią częstotliwością przekazuje środki finansowe.


Dotacje rolnicy mają szansę otrzymywać już od siedmiu lat. Niestety coraz częściej mówi się o tym, że są gospodarze, którzy mają wiele hektarów ziemi jednak nie uprawiają jej wcale. Poza tym i tak otrzymują dotacje unijne takiej samej wielkości jak sąsiad, który w pocie czoła pracuje od rana do nocy aby ziemia wydawała plon.


Poza tym, w przypadku wykrycia nieprawidłowości podczas przeprowadzania kontroli wypłat żaden z rolników we wsi nie otrzyma świadczenia dopóki nie będzie żadnych zastrzeżeń.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!