Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dopłaty obszarowe: ASF siłą wyższą!

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak poinformowała dziś ARiMR brak możliwości przestrzegania wymogów wzajemnej zgodności w...

Jak poinformowała dziś ARiMR brak możliwości przestrzegania wymogów wzajemnej zgodności w ramach dobrostanu zwierząt, wynikający z konieczności zachowania zasad dotyczących zwierząt na obszarach objętych ograniczeniami może nie wpłynąć na pomniejszane kwoty płatności obszarowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z wprowadzeniem obszarów objętych ograniczeniami z tytułu wystąpienia u dzików afrykańskiego pomoru świń (ASF), rolnikom posiadającym gospodarstwa położone na tych obszarach nie będą pomniejszane kwoty płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, płatności ONW, płatności rolnośrodowiskowej oraz płatności na zalesianie gruntów rolnych, w zakresie w jakim brak możliwości przestrzegania wymogów wzajemnej zgodności w ramach dobrostanu zwierząt wynikał będzie z konieczności zachowania zasad dotyczących zwierząt na obszarach objętych ograniczeniami.

Przypadki stwierdzenia niezgodności w stosowaniu wymogów dobrostanu zwierząt w gospodarstwa położonych na obszarach objętych powyższymi ograniczeniami mogą zostać uznane za działanie siły wyższej.


Rolnicy, którzy nie będą mogli realizować wymogów wzajemnej zgodności w ramach dobrostanu zwierząt powinni pisemnie powiadomić kierownika biura powiatowego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika, o wystąpieniu siły wyższej uniemożliwiającej realizację wymogów w tym zakresie.

Powiadomienia dokonuje się w terminie 10 dni roboczych od dnia, w którym rolnik będzie w stanie dokonać tej czynności.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl