| Autor: kkj6

Druga edycja wsparcia finansowego dla młodych rolników

W drugiej połowie kwietnia rusza kolejna edycja wsparcia dla młodych rolników. Wnioski będą mogli składać zarówno ci, którzy już posiadają gospodarstwa, a także ci, którzy dopiero zamierzają je przejąć.

Druga edycja wsparcia finansowego dla młodych rolników

Niemniej jednak gospodarstwa te muszą spełniać jeden warunek: mieć powierzchnię w wysokości średniej krajowej.


O pomoc finansową na tzw. „Dobry Start” w postaci 75 tysięcy złotych mogą starać się osoby, które nie ukończyły 40 roku życia, posiadają wykształcenie rolnicze oraz nie prowadzą działalności gospodarczej, czy też prowadzą ją nie dłużej niż 12 miesięcy do dnia złożenia wniosku.


Nowością też jest fakt, że tym razem o kolejności przyznawania dotacji nie decyduje zasada, kto pierwszy ten lepszy. W tym roku wyrokuje punktacja, która bierze pod uwagę wielkość gospodarstwa, wykształcenie rolnicze oraz procent bezrobocia w danym powiecie.


Maksymalnie można uzyskać 26 punktów, gdzie najwięcej, bo aż od 5 do 16 za wielkość gospodarstwa, 1-5 punktów za wykształcenie oraz 0-5 za stopę bezrobocia.


Czasu mamy jeszcze sporo. Mimo to z przygotowaniem odpowiednich dokumentów aplikacyjnych nie mogą czekać w szczególności ci, którzy już ziemię posiadają. Powinni dołożyć wszelkich starań do tego, aby wniosek i biznes plan był jak najbardziej poprawny.


Dokumenty o przyznanie wsparcia będą przyjmowane w Regionalnych Agencjach Restrukturyzacji i Modernizacji od 26 kwietnia do 24 czerwca. Lepiej jednak nie zwlekać z aplikowaniem do ostatniej chwili w szczególności, że jest o co walczyć.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!