Jak to jest z rentami strukturalnymi dla rolników?

Zdezorientowani rolnicy szukają rozwiązania.

 

Rolnicy nie wiedzą już do kogo mają się zgłaszać ze swoim problemem. Chodzi o osoby, które nie mogą samodzielnie prowadzić gospodarstwa i w związku z tym chcieliby przejść na wcześniejsze renty.

 

Jak podaje ministerstwo rolnictwa, renta jest możliwa tylko wtedy, gdy rolnik przez ostatnie 10 lat prowadził działalność bez jakiejkolwiek przerwy w tym czasie. Niemniej jednak część z ubiegających się o tą rentę, zwróciło się z zapytaniem do Komisji Europejskiej o to, czy taki wymóg musi być spełniony.

 

Według Komisji Europejskiej prawo Wspólnoty nie zabrania wprowadzenia odpowiedniej poprawki, aby rolnicy mający pewną przerwę mogli również ubiegać się o stosowne świadczenie pieniężne. KE podkreślała, że zmiana przepisu zależy władz polskich i z taką prośbą rolnicy proszeni są o zgłaszanie się do polskiego Ministerstwa Rolnictwa, a Resort nadal upiera się przy swoim.

 

Pytanie nasuwa się samo, czy Ministerstwo Rolnictwa nie chce, czy też nie może pomóc rolnikom?

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!