Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Już 3,2 mld zł trafiło na konta rolników w ramach zaliczek na dopłaty bezpośrednie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Trwa wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich, która potrwa do końca listopada....

Trwa wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich, która potrwa do końca listopada. Zaliczki będą wypłacane w wysokości 70 proc. należnych rolnikowi dopłat bezpośrednich.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zaliczki na dopłaty bezpośrednie

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, rynku owoców i warzyw oraz rynku wieprzowiny. Na ich otrzymanie mogą liczyć wszyscy rolnicy, którzy złożyli prawidłowo wypełnione wnioski o dopłaty bezpośrednie.

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2016 r. zaliczki na poczet płatności bezpośrednich, wypłacane będą w wysokość iloczynu 70 proc. stawki danej płatności bezpośredniej oraz powierzchni obszaru zatwierdzonego do tej płatności albo liczby zwierząt zatwierdzonych do danej  płatności. Zaliczki mają być wypłacane na poczet wszystkich płatności bezpośrednich stosowanych w Polsce, tj.: jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności za zazielenienie, płatności związanych z produkcją i płatności dla młodych rolników.

Zgodnie z projektowanymi przepisami, zaliczki wypłacane będą również rolnikom wytypowanym do kontroli na miejscu. Otrzymają je także rolnicy, których należne kwoty płatności bezpośrednich zostaną pomniejszone z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości. Zaliczki będą przyznawane na terytorium całego kraju, bez konieczności składania dodatkowych wniosków.

Jak do tej pory ARiMR przekazała na konta bankowe 540 tys. rolników 3,2 mld zł. Ponadto, do rolników trafiło 287 mln zł w ramach dopłat ONW i 19,76 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych. 


Do końca października rolnicy otrzymali ponad 3 mld zł z tytułu zaliczek, a do końca listopada w wypłaconych ma zostać kolejne ok. 6,5 mld zł.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl