| Autor: mikolaj

KRUS będzie niezwłocznie wydawać zaświadczenia młodym rolnikom

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników we wrześniu br. zobowiązano jednostki Kasy do niezwłocznego wydawania zaświadczeń osobom ubiegającym się o dofinansowanie dla młodych rolników.

KRUS będzie niezwłocznie wydawać zaświadczenia młodym rolnikom
Była to odpowiedź Kasy na pismo KRIR w sprawie skrócenia procedury wydawania przez jednostki organizacyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego decyzji i zaświadczeń młodym rolnikom ubiegającym się o dofinansowanie w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników".

 

W przypadku osób nieobjętych ubezpieczeniem społecznym rolników zgłaszających się po zaświadczenie, warunkiem koniecznym do wydania zaświadczenia przez KRUS jest posiadanie przez jednostkę organizacyjną Kasy kompletu dokumentów niezbędnych do podjęcia rozstrzygnięcia o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!