Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
M. Sawicki: Musimy pozbyć się naszego polskiego indywidualizmu i zacząć starać się o unijne fundusze grupowe

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Przybywającą na szkoleniu grupę rolników z województwa podkarpackiego odwiedził minister...

Przybywającą na szkoleniu grupę rolników z województwa podkarpackiego odwiedził minister rolnictwa, Marek Sawicki. Gospodarze wzięli udział w szkoleniu dotyczącym nowych zasad ubiegania się o dopłaty bezpośrednie oraz funduszy z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Czas zacząć starać się o unijne fundusze grupowe

Marek Sawicki zachęcał ich do aktywnego ubiegania się o unijne środki podkreślając, że to może ostatnia tak hojna unijna perspektywa finansowa.

– Musimy pozbyć się naszego charakterystycznego polskiego indywidualizmu i zacząć starać się o unijne fundusze grupowe. Apeluję, żeby nie iść drogą zarządów spółdzielni mleczarskich, których członkami wielu z Was na pewno jest. Od roku przekonuje ich do podjęcia działań, których celem będzie stworzenie wspólnych platform sprzedażowych. Tylko to  pomoże im w ubieganiu się o zagraniczne rynki zbytu oraz w konkurencji z sieciami handlowymi, na które tak bardzo narzekają. Jak na razie efektów brak, ale będziemy nadal próbować - mówił Marek Sawicki.

Sprzedaż bezpośrednia

Rolnicy zostali poinformowani o  podpisanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie, która umożliwi sprzedaż przetworzonych produktów żywnościowych w gospodarstwie rolnika. 

– Nie dajcie sobie wmówić, że rząd w ten sposób dociska śrubę podatkową. Przy przychodzie rzędu 50 tysięcy miesięcznie, ze sprzedaży takich produktów, rolnik zapłaci tysiąc złotych podatku. A jeżeli chodzi o obowiązki względem fiskusa wystarczy prosta rejestracja tych transakcji w zeszycie – przekonywał minister Sawicki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl