| Autor: mikolaj

M. Sawicki: Musimy pozbyć się naszego polskiego indywidualizmu i zacząć starać się o unijne fundusze grupowe

Przybywającą na szkoleniu grupę rolników z województwa podkarpackiego odwiedził minister rolnictwa, Marek Sawicki. Gospodarze wzięli udział w szkoleniu dotyczącym nowych zasad ubiegania się o dopłaty bezpośrednie oraz funduszy z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

M. Sawicki: Musimy pozbyć się naszego polskiego indywidualizmu i zacząć starać się o unijne fundusze grupowe

Czas zacząć starać się o unijne fundusze grupowe

Marek Sawicki zachęcał ich do aktywnego ubiegania się o unijne środki podkreślając, że to może ostatnia tak hojna unijna perspektywa finansowa.

– Musimy pozbyć się naszego charakterystycznego polskiego indywidualizmu i zacząć starać się o unijne fundusze grupowe. Apeluję, żeby nie iść drogą zarządów spółdzielni mleczarskich, których członkami wielu z Was na pewno jest. Od roku przekonuje ich do podjęcia działań, których celem będzie stworzenie wspólnych platform sprzedażowych. Tylko to  pomoże im w ubieganiu się o zagraniczne rynki zbytu oraz w konkurencji z sieciami handlowymi, na które tak bardzo narzekają. Jak na razie efektów brak, ale będziemy nadal próbować - mówił Marek Sawicki.

Sprzedaż bezpośrednia

Rolnicy zostali poinformowani o  podpisanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie, która umożliwi sprzedaż przetworzonych produktów żywnościowych w gospodarstwie rolnika. 

– Nie dajcie sobie wmówić, że rząd w ten sposób dociska śrubę podatkową. Przy przychodzie rzędu 50 tysięcy miesięcznie, ze sprzedaży takich produktów, rolnik zapłaci tysiąc złotych podatku. A jeżeli chodzi o obowiązki względem fiskusa wystarczy prosta rejestracja tych transakcji w zeszycie – przekonywał minister Sawicki.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!