| Autor: mikolaj

Mniejsze dopłaty dla spóźnialskich

Rolnicy, którzy złożyli w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2015 r. do 15 czerwca mogą liczyć na otrzymanie tych dopłat w pełnej wysokości.

Mniejsze dopłaty dla spóźnialskich

Dopłaty bezpośrednie

Kto się spóźnił i zdążył zrobić tego w tym terminie, musi się liczyć z tym, że otrzyma należne mu płatności  pomniejszone o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia, a ostateczny termin na złożenie wniosków upływa 10 lipca.

Wnioski i uzupełnienia złożone po 10 lipca nie będą rozpatrywane. Na realizację płatności obszarowych za 2015 r. jest przewidziane  3,5 mld euro, a Agencja szacuje, że w tym roku, o takie płatności może ubiegać się ok. 1,35 mln rolników.


Do 15 czerwca zarejestrowano 1,33 mln wniosków o przyznanie płatności na rok 2015 w Biurach Powiatowych (w aplikacji RED). 7,87 tys. producentów złożyło wnioski przez aplikację e-Wniosek.

Wnioski o przyznanie płatności obszarowych można składać za pośrednictwem Internetu, poczty, a także osobiście w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zobacz jak prawidłowo wypełnić e-wniosek o dopłaty bezpośrednie [video]

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!