Modernizacja będzie w styczniu

Dzięki dotacjom rolnicy unowocześniają gospodarstwa.


Znaczna część rolników uważa, że dzięki dopłatom unijnym mogą w tak krótkim czasie unowocześnić swoje gospodarstwa. Wielu sceptycznych rolników, którzy początkowo podchodzili do projektu z dużym dystansem przekonało się, że program działa, a pieniądze można łatwo wykorzystać.


Niestety zebranie wszystkich stosownych dokumentów nadal zajmuje dużo czasu, ale mimo wszystko warto starać się o dotacje. Dlatego też, wielu rolnikom nie jest na rękę przesunięcie terminu składania wniosków o dotacje do modernizowania gospodarstw. Początkowo miały być przyjmowane w listopadzie tego roku, ale zostały one przesunięte na styczeń 2011 roku.

 

Oczywiście drugą stroną sprawy jest wytłumaczenie zaistniałej sytuacji np. wyborami samorządowymi, czy też zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Minister Rolnictwa zmianę wprowadził praktycznie w ostatniej chwili. No cóż, mogło to zostać ogłoszone na tyle wcześniej, aby rolnicy, którzy załatwiali dokumenty w ostatniej chwili nie musieli się tak spieszyć.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!