No to jak jest z tymi wnioskami? Łatwo czy trudno je się wypełnia?

Wielu rolników ma z tym poważny problem. Dla nich to zbyt skomplikowane. Urzędnicy z kolei mówią, że prościej już się nie da.

 

Nie od dziś wiadomo, że większość rolników składających wnioski o dotacje związane z modernizacją gospodarstw rolnych lub różnicowanie działalności woli kupić nowe maszyny niż unowocześniać zabudowania gospodarcze. Dlaczego tak się dzieje? Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko możliwość posiadania najnowszych technologicznie maszyn, ale także związane ze składaniem wniosku wymogi, które łatwiej spełnić.

 

Niemniej jednak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapewnia, że teraz będzie dużo łatwiej dla rolników. Podstawową zmianą jest złagodzenie reguł preselekcji. Łagodniej będą oceniane wstępne przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

 

Poza tym będzie także więcej czasu na przywrócenie wniosku do ponownego rozpatrzenia w przypadku kiedy ze względu na tzw. wyższą siłę nie można było uzupełnić wniosku w określonym czasie.

 

Jednakże warto poświęcić wystarczająco dużo uwagi, by w składanych dokumentach było jak najmniej błędów wymagających poprawienia. Jak wiadomo, im mniej poprawek tym większa szansa na szybkie podpisanie umowy.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!