| Autor: mikolaj

Nowy PROW to wsparcie średnich i małych gospodarstw

W ministerstwie rolnictwa trwają szkolenia dotyczące nowych zasad ubiegania się o płatności bezpośrednie oraz fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Uczestniczących w szkoleniu gospodarzy często odwiedza minister Marek Sawicki, który tym razem zabrał głos nt. wsparcia małych i średnich gospodarstw.

Nowy PROW to wsparcie średnich i małych gospodarstw

W nowym rozdaniu unijnych pieniędzy zdecydowaliśmy się na szczególne wsparcie gospodarstw średnich i małych. Spotyka się to z duża krytyką właścicieli dużych, towarowych gospodarstw, ale taką decyzję podjęliśmy i tak będziemy nowy PROW realizować – powiedział  minister Sawicki.

Marek Sawicki zaapelował do uczestników szkolenia o aktywne ubieganie się o unijne dotacje, zwłaszcza w tych działaniach, które umożliwiają tworzenie grup i organizacji producenckich.


– Tylko w ten sposób stworzymy podmioty, które będą mogły swobodnie konkurować na światowych rynkach oraz skutecznie radzić sobie z rynkowymi kryzysami. Najlepszy przykład dała nam również ostatnio Bruksela. Pomoc finansowa dla poszkodowanego przez rosyjskie embargo sektora owoców, była dwukrotnie wyższa, w przypadku sadowników będących członkami grup – przekonywał Marek Sawicki.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!