| Autor: mikolaj

Odszkodowania za szkody wyrządzone przez dziki. Wnioski złożyło 633 rolników na kwotę prawie 6 mln zł

Zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, którym dziki zniszczyły pola. Wnioski o rekompensaty złożyło 633 rolników na kwotę prawie 6 mln zł.

Odszkodowania za szkody wyrządzone przez dziki. Wnioski złożyło 633 rolników na kwotę prawie 6 mln zł

Odszkodowania za szkody wyrządzone przez dziki

31 marca 2015 r. był ostatnim dniem, składania wniosków o przyznanie pomocy, przez uprawnionych rolników z woj. podlaskiego, których pola zniszczyły w 2014 r. dziki.

Do południa tego dnia, wnioski o takie wsparcie złożyło w ARiMR  633 rolników, a kwota pomocy, o którą się ubiegają wynosi 5,98 mln zł.

Agencja rozpoczęła od 19 marca wypłacanie takiego wsparcia. Dotychczas ARiMR przekazała z tego tytułu 3,1 mln zł, 443 rolnikom.


Na udzielenie pomocy rolnikom, których uprawy zniszczyły w 2014 r. dziki, Rząd przeznaczył 6,1 mln zł. Uprawnieni do jej otrzymania są rolnicy z województwa podlaskiego, których gospodarstwa są położone na obszarach ochronnych lub obszarach objętych ograniczeniami, wyznaczonych w związku z występowaniem u dzików na tym terenie afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!