Opolska Izba Rolnicza wnioskuje o przedłużenie terminu składania wniosków o kolejne 2 tyg.

Zarząd Izby Rolniczej w Opolu wnioskuje o przedłużenie terminu składania wniosków dotyczących dopłat bezpośrednich, rolnośrodowiskowych, ekologicznych oraz ONW do 15 czerwca.

Opolska Izba Rolnicza wnioskuje o przedłużenie terminu składania wniosków o kolejne 2 tyg.

Jak argumentuje samorząd rolniczy, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w ostatnich dniach, opóźnione są siewy kukurydzy a wykonanie większości zabiegów na istniejących zasiewach jest niemożliwe. Rolnicy nie wiedząc jakie uprawy będą deklarować, czekają do ostatniej chwili z wypełnieniem wniosków.

Izba argumentuje, że doradcy nie są w stanie w tak krótkim czasie obsłużyć wszystkich zainteresowanych, szczególnie, że terminy pokrywają się również z przyjmowaniem wniosków w ramach PROW 2014-2020.

- Mając na uwadze powyższe, jak również dobro rolników, zwracamy się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o szybkie i skuteczne działania zmierzające do wydłużenia terminu składania wniosków o płatności bezpośrednie – czytamy we wniosku Izby Rolniczej w Opolu.

Warto przypomnieć, że Komisja Europejska zgodziła się wydłużyć przyjmowanie wniosków do 15 czerwca. W tej chwili, w Polsce wnioski będą przyjmowane do końca maja.Tagi:
źródło: