| Autor: mikolaj

Problemy z wysiewem międzyplonu ścierniskowego na Pomorzu i Warmii i Mazurach

Do 20 sierpnia powinien nastąpić wysiew międzyplonu ścierniskowego na obszarach proekologicznych. Duże problemy z dotrzymaniem terminu wysiewu poplonów ścierniskowych zgłosili rolnicy z Warmińsko-Mazurskiej i Pomorskiej Izby Rolniczej.

Problemy z wysiewem międzyplonu ścierniskowego na Pomorzu i Warmii i Mazurach

W związku z tym Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o przekazanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wytycznych, aby kierownicy Biur Powiatowych ARiMR uwzględniali wyjątkową sytuację pogodową i uznawali zgłaszane przez rolników wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających spełnienie wymagań zazielenienia.

Nieuwzględnienie przez pracowników ARiMR zgłaszanych przez rolników sytuacji, w których nie mogą zebrać plonów i wysiać poplonów, z przyczyn niezależnych od nich - ze względu na siłę wyższą, może skutkować utratą części płatności obszarowych związanych z zazielenieniem.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!