| Autor: kkj6

Problemy ze składaniem wniosków przez Internet

Około 1000 rolników ma niemały problem ze złożeniem wniosku o dopłaty obszarowe. Zdecydowali się oni na składanie aplikacji przez Internet, gdyż chcieli uniknąć kolejek i niepotrzebnego zamieszania. Jak na złość, system informatyczny przestał działać i dokumentów nie da się wysłać drogą elektroniczną.

Problemy ze składaniem wniosków przez Internet

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu lepiej wybrać się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, aby złożyć wniosek osobiście. Czas powoli dobiega końca, bo pierwszy ostateczny termin mija w poniedziałek.

Rolnicy, którzy posiadają obycie z komputerem chętnie zdecydowali się na formę aplikowania wniosków przez Internet. Spotkali się z niemałym rozczarowaniem. Uważają, że oprócz oszczędności czasu składanie aplikacji drogą elektroniczną jest też wygodniejsze, a dodatkowo pomaga uniknąć błędów ponieważ system automatycznie je weryfikuje.


Nikt jednak nie przewidział tego, że system zawiedzie. Rolnicy od kilku dni starają się wysłać komplet dokumentów, ale bez skutku. Agencja przyznaje się do zaistniałych komplikacji i twierdzi, że prace nad usterkami trwają. Nie mogą jednak powiedzieć kiedy uda im się je całkowicie usunąć.


Aplikowanie o dopłaty przez Internet w tym roku stało się zupełną nowością. We wcześniejszych kampaniach nie było podobnej możliwości. Miało to pomóc m.in. w uniknięciu bardzo długich kolejek. Przedstawiciele agencji mają nadzieję, że może w przyszłym roku ta forma spotka się z większą aprobatą rolników, bo jak na razie niewielu zdecydowało się na ten krok.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!