| Autor: kkj6

Rolnicy nie chętnie korzystają z możliwości zakupu sprzętu wraz z sąsiadem

Pomimo że pieniądze na zakup nowego sprzętu rolniczego czekają, to chętnych na wchodzenie w spółki rolników brakuje. Dlaczego tak się dzieje?

Rolnicy nie chętnie korzystają z możliwości zakupu sprzętu wraz z sąsiadem

Jednym z powodów jest to, że jeśli już decydujemy się na taką spółkę musimy znaleźć odpowiedniego partnera. Takiego, który ma podobny do naszego areał, bo tylko wtedy maszyna będzie równomiernie pracowała na obu właścicieli.


Kolejnym powodem może być to, że nie każdy jest przekonany do takiego rodzaju współpracy. Wielu Rolników kiedyś miało zawiązaną spółkę i teraz przyznają, że dzielenie się sprzętem w pewnym momencie może zacząć przeszkadzać, co może doprowadzić do niepotrzebnych kłótni.


Taki rodzaj współpracy nie jest łatwy i zawsze musimy pamiętać, że wspólny sprzęt trzeba należycie traktować oraz dbać o niego. Pamiętajmy, że zarówno my jak i nasz wspólnik wyłożyliśmy taką samą kwotę na zakup maszyny.


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!