| Autor: redakcja1

Wraca temat zrównania dopłat dla polskich rolników

Samorząd rolniczy wraca do tematu zrównania dopłat dla polskich rolników ze wsparciem rolników w krajach tzw. starej unii.

Wraca temat zrównania dopłat dla polskich rolników
Jak informuje Opolska Izba Rolnicza, podczas spotkania komisji problemowej w Krajowej Radzie Izb Rolniczych ds. monitorowania sytuacji na rynkach rolnych, rozwoju i opłacalności produkcji rolnej oraz sprzedaży bezpośredniej sformułowano kilka wniosków, które trafią do ministerstwa.

Wśród nich znalazł się wniosek o zrównanie dopłat obszarowych wypłacanych polskim rolnikom do wysokości takich, jak w krajach starej Unii Europejskiej (Niemcy, Francja).

Zostały przyjęte także wnioski o wystąpienie do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rozbudowę systemu wsparcia rynkowego ze środków Unii Europejskiej oraz większego partycypowania Polski w wspraciu, ze względu na to, że Polska najmocniej odczuła skutki embarga rosyjskiego.

Samorząd rolniczy będzie również wnioskował o wznowienie działania 126 „Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych”, ze względu na 2015 rok.
 


Tagi:
źródło: