Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Weszła w życie nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 8 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju,...

Dnia 8 kwietnia weszła w życie nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, która pozwoli na jak najszybsze, a zarazem prawidłowe i efektywne wykorzystanie środków z nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Nowelizacja wprowadza umowę partnerstwa oraz programy służące jej realizacji. W umowie partnerstwa będą zapisane uwarunkowania, cele i kierunki wykorzystania środków z budżetu UE. Będzie ona przygotowywana przez rząd z udziałem partnerów społecznych i gospodarczych oraz zatwierdzana przez Komisję Europejską. Umowa będzie określać sposób wydawania środków z europejskich funduszy: Rozwoju Regionalnego, Społecznego, Spójności, Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  oraz wspierających sektor morski lub rybacki. Na podstawie tej umowy będą opracowywane krajowe i regionalne programy, które staną się programami operacyjnymi perspektywy finansowej 2014-2020. One także będą zatwierdzane przez KE.

Zgodnie z ustawą, działania w tym zakresie będzie koordynował minister właściwy ds. rozwoju regionalnego przy pomocy tworzonego Komitetu ds. Umowy Partnerstwa. Sprawozdania z realizacji umowy będą sporządzane co roku przez ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego i przedkładane rządowi, a w latach 2017 i 2019 także Komisji Europejskiej.

Ustawa wprowadza ponadto instytucję kontraktu terytorialnego, który zastąpi kontrakt wojewódzki. Ma to zapewnić lepszą koordynację działań prorozwojowych podejmowanych przez rząd i samorząd. Kontrakt terytorialny będzie umową między rządem a samorządem, określającą cele i przedsięwzięcia priorytetowe, które mają istotne znaczenie dla rozwoju kraju i województwa. Będzie w nim zapisany również sposób finansowania, koordynacji i realizacji tych działań, a także dofinansowanie programów służących realizacji umowy partnerstwa w zakresie polityki spójności.

Sejm uchwalił ustawę 24 stycznia 2014 r. 13 marca 2014 r. podpisał ją Prezydent.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl