| Autor: mikolaj

Wnioski o rekompensaty za straty spowodowane przez dziki złożyło 17 rolników

Problem strat i rekompensat za szkody wyrządzone przez dziki był ostatnio podnoszony do jednego z najważniejszych w kraju. Do 24 lutego wnioski o pomoc de minimis za szkody spowodowane przez dziki złożyło jednak tylko 17 rolników.

Wnioski o rekompensaty za straty spowodowane przez dziki złożyło 17 rolników

Rekompensaty za szkody wyrządzone przez dziki

Przypomnijmy, iż 17 lutego br. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zwiększyła tym samym pomoc de minimis dla rolników z terenów objętych ograniczeniami, w gospodarstwach których wystąpiły szkody spowodowane przez dziki, o 6,1 mln złotych.


Jak jednak wskazuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pomimo szerokiej kampanii informacyjnej realizowanej w woj. podlaskim w postaci: konferencji prasowych, wywiadów w regionalnym radiu, spotkań z rolnikami, przekazanych informacji do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Podlaskiej Izby Rolniczej, powiatowych zespołów doradztwa rolniczego, a także dystrybucji plakatów informujących o pomocy oraz informacji w różnego rodzaju mediach, do 24 lutego br. wnioski złożyło zaledwie 17 rolników.


Dowiedz się więcej o warunkach i możliwościach złożenia wniosku o rekompensaty za straty spowodowane przez dziki


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!