| Autor: mikolaj

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój. Rozpoczął się proces kontraktowania środków

Ruszył proces kontraktowania środków na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój"

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój. Rozpoczął się proces kontraktowania środków

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój

W terminie 1 - 30 grudnia 2015 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  przeprowadziła pierwszy nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O dofinansowanie mogły starać się zakłady zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym oraz przedsiębiorstwa wprowadzające do obrotu artykuły spożywcze. W Oddziałach Regionalnych ARiMR zarejestrowano 834 wnioski na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł.

W pierwszym etapie wnioski zostały poddane ocenie punktowej. O kolejności przysługiwania pomocy decyduje bowiem suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów określonych w rozporządzeniu MRiRW. Premiowana jest m.in. innowacyjność operacji bądź powiązanie jej z ochroną środowiska lub przeciwdziałaniem zmianom  klimatu, a także przetwarzanie produktów ekologicznych. Na podstawie liczby otrzymanych punktów ustalona została lista określająca kolejność przysługiwania pomocy (otwórz - po kliknięciu przeniesiesz się na stronę ARiMR).


Agencja zachęca wnioskodawców by na bieżąco kontaktowali się z ARiMR w celu uzupełnienia ewentualnych braków w złożonych dokumentach.

Biorąc pod uwagę liczbę dotychczas zawartych umów oraz przewidywania na najbliższe tygodnie, można stwierdzić, że zakontraktowanie wszystkich środków finansowych dostępnych w budżecie na to działanie nie powinno być zagrożone.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!