Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
KRIR: Wstrzymać kary za pozostawienie tzw. „niewłaściwego fragmentu nieskoszonego”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z wnioskiem Wielkopolskiej Izby Rolniczej Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych...

W związku z wnioskiem Wielkopolskiej Izby Rolniczej Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił we wrześniu do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wstrzymanie sankcjonowania rolników realizujących pakiet 3 Programu Rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013 za pozostawienie tzw. „niewłaściwego fragmentu nieskoszonego”.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wobec braku odpowiedzi Zarząd wystąpił ponownie 9 października 2015 r. oczekując szybkiej interwencji MRiRW i przekazując przykładowe odwołanie od decyzji ARiMR w tej sprawie.
 

Zdaniem samorządu rolniczego niedopuszczalne jest sankcjonowanie rolników, którzy realizowali zobowiązanie rolnośrodowskowe zgodnie z planem rolnośrodowiskowym, corocznie otrzymywali pozytywne decyzje ARiMR, w których nie znajdowały się uwagi o nieprawidłowym postępowaniu, nie było zaleceń odnośnie zmiany sposobu koszenia, w związku z czym byli przekonani, że realizują zobowiązanie prawidłowo.
 

- Jeszcze raz wnioskujemy do Pana Ministra o przyjęcie takiej interpretacji przepisów, jaka była stosowania dotychczas i nie karanie rolników dotkliwymi sankcjami w wysokości 50% płatności kilka lat wstecz - czytamy w piśmie KRIR.
 

Przyjęcie odpowiedniej interpretacji zapisu rozporządzenia, zgodnej z dotychczasowym rozumieniem jej przez pracowników ARiMR oraz rolników i doradców, pozwoli uniknąć niepotrzebnych procedur odwoławczych do ARiMR, a przede wszystkim w trudnym czasie związanym ze skutkami suszy. Pozwoli uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych dla rolników.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl