Z nowym rokiem rozpocznie się przyjmowanie wniosków o dotacje

Prawdopodobnie będzie to ostatnia szansa otrzymania środków z funduszy unijnych przyznanych na lata 2007-2013.

 

W gospodarstwie każda pomoc jest mile widziana. Niemniej jednak bez maszyn nikt nie podołałby obowiązkom, które są związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

 

Niestety te urządzenia są bardzo drogie i dlatego też każdy rolnik planujący chociażby niedużą modernizację swojego gospodarstwa musi brać pod uwagę koszty zakupu maszyn.

 

Na unowocześnianie swoich gospodarstw najczęściej decydują się młodzi rolnicy, którzy mają nowe i ciekawe pomysły na dobry zarobek oraz dużo chęci. W związku z tym osoby, które przejmują w tym roku gospodarstwa i liczą na premię od państwa właśnie na modernizację gospodarstw rolnych mogą się jej nie doczekać.

 

Wszystkie dokumenty przepisania zostały sporządzone, nowy gospodarz już mógł zacząć pracę, a poprzedni wreszcie odetchnąć. Niestety okazało się, że wniosków o dotacje nie można składać, bo w tamtym czasie lista osób uprawnionych do rent strukturalnych nie została jeszcze ogłoszona.

 

Przypomnijmy, że lista pojawiła się dopiero kilka dni temu. Ważne jest teraz aby osoby, które otrzymały renty w jak najszybszym terminie przekazały ziemię. Jest to niezwykle ważne, gdyż przykładowo rolnik, który hodował krowy dla mleka wykorzystał swój limit i wszystkie kryteria spełnił, a teraz przekazuje gospodarstwo w młodsze ręce to na nowego gospodarza przechodzą wszelkie uprawnienia, łącznie z dotacjami przyznanymi poprzedniemu właścicielowi.

 

Wnioski na modernizację gospodarstw rolnych można składać od 3 stycznia 2011 roku.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!