Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Stabilizacja cen indorów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na rynku indorów ceny żywca od roku utrzymują się na stabilnym poziomie – podaje Bank BGŻ...

Na rynku indorów ceny żywca od roku utrzymują się na stabilnym poziomie – podaje Bank BGŻ BNP Paribas.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny na rynku indyków

W okresie od pierwszego tygodnia czerwca 2014 do pierwszego tygodnia czerwca 2015 r. ceny wahały się w przedziale 5,90-6,14 zł/kg. Jak wynika z danych MRiRW w tygodniu 1-7.06.2015 płacono średnio 5,99 zł/kg za kg indorów. Aktualna cena kształtuje się na dokładnie tym samym poziomie co przed rokiem.
 

Stabilizacja cen na rynku indyków jest o tyle ciekawa, że w tym samym czasie notowano także wyraźne obniżki cen trzody chlewnej oraz kurcząt brojlerów. W związku z tym, relacja cen indorów do cen kurcząt brojlerów w tygodniu 1-7.06.2015 była w granicy 1,71 w stosunku do 1,58 w analogicznym okresie rok wcześniej.
 

Podobna sytuacja występuje w odniesieniu do trzody chlewnej, dla której ta relacja wynosi 0,80 w porównaniu do 0,74 w roku poprzednim. Widać więc wyraźnie, że obecnie żywiec indyczy jest drogi w relacji do innych gatunków mięsa niż miało to miejsce przed rokiem.
 

W tym samym czasie obserwowano spadki cen pasz. Według danych MRiRW w kwietniu za tonę paszy grower/finisher trzeba wyło zapłacić 1361 zł, a zatem o 81 zł - 5,6% mniej niż przed rokiem. Wyraźny trend zniżkowy notowany jest już od sierpnia 2014 r., w wyniku czego w okresie dziewięciu miesięcy ceny pasz grower/finisher zmalały o 6% - 90zł.

Sytuacja na rynku żywca indyczego stosunkowo korzystna

Jak zaznaczają analitycy Banku BGŻ BNP Paribas, aktualna sytuacja na rynku jest relatywnie korzystna dla producentów żywca indyczego. Relacja kg żywca do paszy grower/finisher do ceny żywca kształtuje się na poziomie 4,34 wobec 3,92 w analogicznym okresie rok wcześniej. Podobnie wygląda porównanie w okresie pierwszych czterech miesięcy br., kiedy ta relacja była w granicy 4,27 w stosunku do 3,90 w omawianym czasie w 2014 r. Wskazuje to na stosunkowo dobre wyniki podmiotów zajmujących się produkcją żywca indyczego.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Chów drobiu-utylizacja-produkcja energii
 • Chów drobiu-utylizacja-produkcja energii

  Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielem i założycielem Stowarzyszenia Polski Związek Hodowców Drobiu Łukaszem Pietrzakiem. Omawiany był plan inwestycyjny Stowarzyszenia...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl