Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
RPA wprowadza nowy podatek importowy na unijny drób

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Republika Południowej Afryki (RPA) wprowadziła nowe środki ochronne względem mięsa kurcząt...

Republika Południowej Afryki (RPA) wprowadziła nowe środki ochronne względem mięsa kurcząt z UE, tj. tymczasowe cła importowe w wysokości 13,9% na mrożone elementy kurcząt z kością.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Nowe cła będą obowiązywały do 3 lipca 2017 r. Decyzja o zastosowaniu środków ochronnych została podjęta pod wpływem skarg zgłaszanych przez lokalnych producentów. RPA jest głównym importerem mięsa kurcząt z UE. Jak wynika z danych FAMMU/FAPA, w trakcie pierwszych 11 miesięcy 2016 r. wywóz tego gatunku mięsa z UE do RPA wyniósł prawie 250 tys. ton, co stanowiło 18% całkowitego eksportu.
 
Import z UE i USA zagraża jednak lokalnym producentom, którzy domagali się od rządu obniżenia dostaw zza granicy. W 2014 r. RPA nałożyła cła antydumpingowe w przywozie mięsa kurcząt z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Cła zostały przedłużone na 2015 r. Skorzystali na tym inni unijni dostawcy – np. Hiszpania, Belgia i Francja. Nowe cła mogą jednak okazać się zbędne, gdyż RPA zawiesiła w międzyczasie zakup drobiu z kilku państw członkowskich UE z uwagi na ptasią grypę.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl