| Autor: redakcja11

Spadek cen indyków

Bank BGŻ BNP Paribas informuje, że od początku roku można zaobserwować znaczne spadki ceny skupu indyków.

Spadek cen indyków

Jak wynika z danych MRIRW we wrześniu trend spadkowy nadal został utrzymany i w czwartym tygodniu (19-25.09) tego miesiąca średnia cena zakupu indorów wyniosła 5,03 PLN/kg, czyli o 15% mniej niż na początku stycznia br. Dodatkowo, właśnie we wrześniu średnia cena skupu indorów po raz pierwszy od stycznia 2011 r. była poniżej 5 PLN/kg i w pierwszym tygodniu tego miesiąca wyniosła 4,97 PLN/kg.

 

Niewykluczone, że jest to związane ze zwiększoną produkcją. Według danych GUS liczba wstawień indyków w sierpniu br. osiągnęła poziom 3237 tys. sztuk. Co prawda był to najniższy wolumen w tym roku, jednak i tak o 16% większy w relacji rocznej. Co więcej, w lipcu 2016 r. odnotowano rekordowy wolumen wstawień, które ukształtowały się w granicy 3913 tys. sztuk, czyli zwyżka o 13% w porównaniu do odpowiedniego miesiąca poprzedniego roku. Analizując tylko liczbę wylęgów i wstawień można rokować, że do końca roku nie należy oczekiwać znacznego odbicia cen tego rodzaju mięsa. Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!