| Autor: kkj6

Minimalna płaca wzrośnie?

Możliwe, że w roku 2012 płaca minimalna wzrośnie do 1500 zł brutto. Rząd ostatnimi czasy przyjął projekt, który przedstawi Komisji Trójstronnej. Wywołało to niemałe małe poruszenie wśród związkowców i pracodawców. Pierwsi twierdzą, że to nadal za mało, a drudzy, że zdecydowanie za dużo.

Minimalna płaca wzrośnie?


Decyzja rządu usatysfakcjonowała tylko część centrali związkowych biorących udział w pracach Komisji Trójstronnej. Niektóre z nich uważają, że minimalna stawka płacy powinna być jeszcze wyższa, bo przy dzisiejszych podwyżkach kosztów i podatków 1500 zł brutto jest niewystarczające.


Związki Zawodowe są gotowe poprzeć propozycję rządu. Jednocześnie wysuwają wniosek o to, by za jakiś czas minimalna stawka wyniosła 50 procent przeciętnego dochodu. W tym roku stosunek ten wynosi 40,84 procenta.


Organizacja reprezentująca przedsiębiorców prywatnych uważa, że taka zmiana przyczyni się do masowych zwolnień pracowników, którzy nie są w stanie wypracować dla firmy dochodu w wysokości 3000 zł miesięcznie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!