| Autor: AGRA

HAYBUSTER, wydajne amerykańskie maszyny dla polskich rolników

Naszą główną linią produktów są najlepsze rozdrabniacze słomy. Budujemy również zbieracze kamieni i siewniki do siewu bezpośredniego, do ponownego sadzenia i odnawiania pastwisk, na których przebywają krowy. Produkujemy także miksery. W Polsce koncentrujemy się głównie na siewnikach, zbieraczach kamieni i rozdrabniaczach słomy.

Marka Haybuster to znany i ceniony na światowych rynkach dostawca sprzętu rolniczego produkowanego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Firma specjalizuje się w produkcji rozdrabniaczy, maszyn do zbierania kamieni oraz siewników.
 
Mówi Pan Nick Butze, Dyrektor Handlu Międzynarodowego w firmie Haybuster: Haybuster H-1130, to nasza największa, rozdrabniająca do 20 ton słomy na godzinę maszyna. Najwydajniejszy rozdrabniacz słomy na świecie. Nie ma innego rozdrabniacza, który produkuje więcej ton słomy w tym samym czasie.  Nawet nasz najmniejszy rozdrabniacz H 800, jest  przeznaczony do rozdrabniania słomy, zarówno na ścielenie, jak i potrzeby żywieniowe zwierząt. Zbudowaliśmy ten model, z myślą o klientach w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej.
 
Gospodarze i rolnicy mogą zatem używać Haybuster jako maszynę podwójnego zastosowania. Urządzenie wyposażone jest w dmuchawę do rozdmuchiwania słomy. Służy również do rozdrabniania paszy na bardzo małe kawałki.
 
Produkujemy 17 różnych typów maszyn. Naszą główną linią produktów są najlepsze rozdrabniacze słomy. Budujemy również zbieracze kamieni i siewniki do siewu bezpośredniego, do ponownego sadzenia i odnawiania pastwisk, na których przebywają krowy. Produkujemy także miksery. W Polsce koncentrujemy  się głównie na siewnikach, zbieraczach kamieni i rozdrabniaczach słomy - dodaje Nick Butze.
 
- Haybuster rozpoczął budowę maszyn w 1966 r., aby pomóc rolnikom,  których krowy przebywały w bardzo trudnych warunkach. Przy dużych opadach śniegu i niskich temperaturach potrzebowaliśmy wydajnych hodowli, niezależnie od tego, czy chodzi o wołowinę, czy o większą produkcję mleka. Odkryliśmy, że siekanie słomy, na  małe, krótkie kawałki, poprawiło wydajność krów. Sprawiało, że krowy nie marnowały tyle żywności. Nie sortowały kawałków. Zjadały cały pokarm - Nick Butze.
 
Główna siedziba firmy znajduje się w Jamestown w Północnej Dakocie (USA). Firma dostarcza sprzęt rolniczy już od 1966 roku, z powodzeniem budując markę Haybuster.
 
Partnerem handlowym Haybuster w Polsce jest wrocławska firma FPHU Agra Grzegorz Kapała, która jest oficjalnym importerem amerykańskiego sprzętu na polski rynek maszyn i pojazdów rolniczych.
 


Tagi:
źródło: