| Autor: mikolaj

VII Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi

W dniach 13-14 czerwca 2015 r. w Stadninie Koni w Michałowie (woj. świętokrzyskie) po raz pierwszy odbyły się VII Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi.

VII Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi

VII Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich Czystej Krwi

Jak informuje Agenja Nieruchomości Rolnych, mistrzostwa te mają na celu propagowanie użytkowania sportowego koni arabskich, a wszystkie konkurencje rozgrywane są na podstawie przepisów PZJ/FEI i ECAHO. W tym roku zawody rozgrywane były w 7 konkurencjach: ujeżdżanie, skoki, Hunter Pleasure i Classic Pleasure Native Costume, Polski Strój Historyczny, w damskim siodle. Wystartowało w nich ponad 50 zawodników z całego kraju.

Konkurencjami, które chyba najbardziej przyciągnęły uwagę publiczności były 2 klasy kostiumowe Native Costume oraz Polski Strój Historyczny. Amazonki można było podziwiać w wyjątkowo dopracowanych strojach z różnych epok i miejsc. Natomiast szczególne emocje tradycyjnie wzbudziły efektowne skoki.


Gospodarz imprezy, Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. jest jedną z 43 spółek strategicznych nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Spółka hoduje konie czystej krwi arabskiej od 62 lat. Jest największą w Polsce, jedną z największych w Europie i na świecie, stadniną koni tej rasy. Michałowskie konie wielokrotnie zdobywały najwyższe trofea na wyścigach i pokazach, wygrywając m.in. Championat Polski 67 razy, Championat Europy 21 razy, Championat Świata 13 razy, Championat USA 11 razy. Stąd pochodzi słynna Kwestura sprzedana na Aukcji w Janowie Podlaskim za 1.125.000 EURO.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!