Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS Niwa

Właściwa rehabilitacja pozwala w wielu przypadkach z sukcesem powrócić do sprawności aby móc ponownie pracować na gospodarstwie. Na zaproszenie KRUS mogliśmy się o tym jako Redakcja przekonać.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zapewnia rehabilitację w centrach i ośrodkach podczas, której rolnik otoczony jest całodobową opieką lekarsko-pielęgniarską. Na zaproszenie KRUS Nasza Redakcja mogła się przekonać nie tylko o wysokim poziomie, ale bogatym wyposażeniu ośrodków. W pierwszym odcinku udaliśmy się do Kołobrzegu. 

Ośrodek Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS NIWA w Kołobrzegu jest usytuowany ok. 300 metrów od piaszczystej plaży w pasie parku nadmorskiego. Budynek jest przystosowany do przyjmowania gości z ograniczoną sprawnością ruchową. Malownicze położenie, ale zarazem dogodne komunikacyjnie. Obiekt jest oddalony 200 m od dworca PKP oraz PKS dzięki pobliskiej kładce. Dodatkowym atutem dla wielu może być także bliskie położenie od centrum - jedyne 500 m. 

Podstawowym, statutowym zadaniem Ośrodka Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS NIWA w Kołobrzegu są turnusy rehabilitacyjne KRUS, ale prowadzone są także turnusy NFZ, turnusy rehabilitacyjne dofinansowane ze środków PFRON oraz możliwe są pobyty komercyjne, turnusy wypoczynkowo-lecznicze.


W CRR KRUS NIWA prowadzona jest całoroczna działalność leczniczo – rehabilitacyjno – wypoczynkowa z zakresu chorób: narządu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego z zapewnioną całodobową opieką medyczną. Schorzenia współistniejące leczone w Centrum to: cukrzyca i choroby tarczycy. 
 
Obiekt zapewnia 318 miejsc noclegowych, dobrze wyposażonych oraz własną restauracją. W dyspozycji gości jest także przestronna kawiarnia, patio, bilard, basen z jacuzzi, sauna, solarium, salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny, siłownia, sale rehabilitacyjne. W holu przy recepcji stworzone jest stanowisko internetowe oraz jest dostępny Internet bezprzewodowy. 

 Tagi:
źródło: