Transmisja z Gali VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

W 2018 roku w Konkursie udział wzięło 36 116 uczniów z 2 987 wiejskich szkół podstawowych. Do etapu centralnego zakwalifikowano 96 prac plastycznych w kategoriach wiekowych: kl. 0-3 i kl. 4-7. Ostatecznie wyróżniono 51 prac.

Laureatami VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci zostali:

w I grupie wiekowej (klasy 0-3)

I miejsce – Wojciech Tomczak, ZS w Klęce, woj. wielkopolskie; 
II miejsce – Kamil Góra, SP im. Leona Hempla w Skorczycach, woj. lubelskie; 
III miejsce – Natalia Rastawicka, SP im. Orła Białego w Jakubowie, woj. mazowieckie;

w II grupie wiekowej (klasy 4-7)

I miejsce – Karolina Pułaska, SP im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance, woj. mazowieckie; 
II miejsce – Krzysztof Pochwatka, SP im. Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej w Leścach, woj. lubelskie; 
III miejsce – Kamil Filla, SP w Dąbrowie, woj. opolskie.

W obu grupach wiekowych przyznano również wyróżnienia Prezesa Kasy:

  • Sebastian Barys, SP im. Partyzantów Polskich w Żabnicy, woj. śląskie;
  • Patrycja Patyk, Publiczna SP im. ks. Prałata Władysława Gibały w Piotrkowicach, woj. małopolskie;
  • Hanna Gładkowska, SP im. Gustawa Zielińskiego w Skępem, woj. kujawsko-pomorskie;
  • Nikola Krzyżewska, SP im. W. Broniewskiego w Polkowskiem, woj. opolskie;
  • Hubert Choiński, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Fastach, woj. podlaskie;
  • Mateusz Maciąg, Publiczna SP w Jadownikach, woj. świętokrzyskie;
  • Faustyna Kośka, SP im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem, woj. łódzkie;
  • Kinga Kaplarczyk, SP im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie, woj. warmińsko-mazurskie;
  • Radosław Giergiel, SP w Szczeglinie, woj. zachodniopomorskie;
  • Piotr Gałysa, SP im. Orła Białego w Miękini, woj. dolnośląskie;
  • Jan Andrzejczak, ZS Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, woj. pomorskie;
  • Gabriela Masłowska, SP im. Jana Pawła II w Lubatowej, woj. podkarpackie;
  • Roksana Pokorska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kargowej, woj. lubuskie;
  • Lena Grzelak, SP w Lutomii Dolnej, woj. dolnośląskie;
  • Michał Batko, SP im. Marii Konopnickiej w Trzebuni, woj. małopolskie;
  • Alicja Dryja, SP im. M. Kopernika w Sadlnie, woj. wielkopolskie;

w II grupie wiekowej (klasy 4-7)

  • Krystian Sipurzyński, SP w Sowach, woj. wielkopolskie;
  • Weronika Nowacka, SP nr 13 w Zduńskiej Woli, woj. łódzkie;
  • Miłosz Krajewski, SP nr 1. im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, woj. podlaskie;
  • Nikola Kuzia, SP im. Unii Europejskiej w Karsiborze, woj. zachodniopomorskie;
  • Zofia Mejza, SP im. K. Makuszyńskiego w Gronowie, woj. lubuskie;
  • Martyna Boniecka, SP im. Marii Konopnickiej w Kowalewie, woj. kujawsko-pomorskie;
  • Dorian Jedynak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smołdzinie, woj. pomorskie;
  • Emilia Osadnik, SP im. W. Broniewskiego w Krzanowicach, woj. śląskie;
  • Zuzanna Modrzewiecka, SP w Młodzawach, woj. świętokrzyskie;
  • Adrianna Kunecka, SP im. Orła Białego w Miękini, woj. dolnośląskie;
  • Jakub Podoba, SP w Zielenicach, woj. małopolskie;
  • Zuzanna Szularz, SP im. Brata Alberta w Narolu, woj. podkarpackie;
  • Wiktoria Bagan, SP w Gałdowie, woj. warmińsko-mazurskie;
  • Jakub Budzyn, SP im. Stefana Batorego Filia w Falkowej, woj. małopolskie;
  • Klaudia Kęska, SP w Sernikach, woj. lubelskie;
  • Mateusz Getz, SP nr 1 w Kożuchowie, woj. lubuskie.

Wyróżnienia i nagrody konkursowe ufundowane przez wymienione instytucje, firmy i redakcje otrzymali:

  • Weronika Szota, SP im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brunarach, woj. małopolskie (I grupa wiekowa) oraz Julia Wojtczak, SP im. Cypriana Godebskiego w Raszynie, woj. mazowieckie (II grupa wiekowa) od portalu Agrobaca Top Traktor;
  • Marcel Pietrzak, SP im. M. Kownackiej w Kłodawie, woj. pomorskie; Emilia Bołkun, SP w Nowym Dworze, woj. podlaskie; Wiktor Kwiatkowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzegomiu, woj. świętokrzyskie (I grupa wiekowa) oraz Milena Kosińska, ZS w Drohiczynie, woj. podlaskie; Weronika Łoń, Publiczna SP w Jadowie, woj. mazowieckie; Aleksandra Drelichowska, SP im. Mikołaja Kopernika w Sadlnie, woj. wielkopolskie (II grupa wiekowa) od GRUPY AZOTY Zakłady Azotowe PUŁAWY S.A.Tygodnika Poradnik RolniczyAGRO Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych oraz dwutygodnika Agro Serwis;
  • Julia Owczarek, SP nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie, woj. zachodniopomorskie (I grupa wiekowa) od Miesięcznika Wieści Rolnicze;
  • Zuzanna Czubak, SP im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu, woj. dolnośląskie (I grupa wiekowa) oraz Natalia Kuzia, ZS Samorządowych w Nowogrodzie, woj. podlaskie (II grupa wiekowa) od firmy Swimer® oraz Gospodarz.pl Twojego Portalu Rolniczego;
  • Zuzanna Czubak, SP im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu, woj. dolnośląskie (I grupa wiekowa) oraz Natalia Kuzia, ZS Samorządowych w Nowogrodzie, woj. podlaskie (II grupa wiekowa) od firmy Swimer® oraz Gospodarz.pl Twojego Portalu Rolniczego;
  • Marcelina Olbińska, Niepubliczna SP w Lutrach, woj. warmińsko-mazurskie (I grupa wiekowa) oraz Dominik Ordak, SP w Starym Jarosławiu, woj. zachodniopomorskie (II grupa wiekowa) od miesięcznika Agrotechnika oraz Rolniczego Przeglądu Technicznego.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!