Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Bank BGŻ BNP Paribas z nowymi gwarancjami BGK

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


WQ dniu 29 października br. Bank BGŻ BNP Paribas podpisał umowę o współpracy z Bankiem...

WQ dniu 29 października br. Bank BGŻ BNP Paribas podpisał umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą udzielania kredytów dla MŚP z gwarancją BGK w programie COSME.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zgodnie z podpisanym porozumieniem, Bank BGŻ BNP Paribas uzyskał możliwość udzielania kredytów w  programie COSME. Program dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy poszukują zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego.

- Jest to kolejny produkt, po gwarancji de minimis, który w istotnym stopniu wpływa na poprawę dostępu do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców  potrzebujących prostego i dostępnego zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego. Gwarancja BGK z programu COSME jest również alternatywą dla przedsiębiorców, którzy nie mogą skorzystać z gwarancji BGK oferowanej w formule de minimis. Nowy program daje możliwość zabezpieczenia do 80 proc. wartości kredytu przy stosunkowo niskim koszcie zabezpieczenia, który wyniesie 1 proc. w skali roku od kwoty gwarancji – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Jest to pierwszy tego typu produkt, z którego będą mogli skorzystać również przedsiębiorcy prowadzący działalność wytwórczą w rolnictwie. - Zawarta umowa znakomicie wpisuje się w naszą misję odpowiedzialnego oferowania klientom finansowych rozwiązań, które pomagają zmieniać ich świat i wspierają lokalną gospodarkę – podkreślił B. Urbaniak.

Gwarancja jest formą zabezpieczenia kredytu na wypadek, gdyby kredytobiorca nie spłacił zadłużenia w terminie określonym w umowie. Produkt ten umożliwia przedsiębiorcom, którzy nie posiadają zabezpieczeń, pozyskanie finansowania, a bankowi udzielającemu kredytu daje pewność jego spłaty.
Parametry gwarancji:

  •  zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego lub inwestycyjnego;

  •  niska prowizja za udzielenie gwarancji – 1 proc. w skali roku;

  •  maksymalna kwota kredytu wynosi 600 000 PLN;

  •  zakres gwarancji BGK - 80 proc. wartości kredytu;

  •  maksymalny okres gwarancji wynosi 27 miesięcy dla kredytu obrotowego lub 99 miesięcy dla kredytu inwestycyjnego.

Gwarancje BGK udzielane będą w ramach programu COSME oraz Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych ustanowionego na mocy Planu Inwestycyjnego dla Europy.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl