Kredyty preferencyjne. Bank BGŻ BNP Paribas liderem w finansowaniu rolników

Bank BGŻ BNP Paribas udzielił w 2015 r. najwięcej kredytów preferencyjnych dla rolników zarówno pod względem liczby, jak i ich wartości – wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za 2015 rok. Tym samym Bank potwierdza pozycję lidera wśród banków oferujących kredyty preferencyjne.

Kredyty preferencyjne. Bank BGŻ BNP Paribas liderem w finansowaniu rolników

W 2015 r. udzieliliśmy 3344 kredytów preferencyjnych o łącznej wartości 834,6 mln zł. To ponad 50 proc. udzielonych w tym roku kredytów z dofinansowaniem z ARiMR, co daje nam zdecydowaną przewagę nad innymi bankami, które również mają w ofercie tego typu kredyty. Taki wynik pozwala nam patrzeć na rynek z perspektywy lidera w obszarze agrobiznesu – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za obszar Bankowości MŚP i Agro. – Jednak zajmowana pozycja rynkowa zobowiązuje nas do jeszcze większej pracy i bacznego obserwowania zmian zachodzących w sektorze rolno-spożywczym – dodał Bartosz Urbaniak. 

Kredyty preferencyjne udzielane są w Banku BGŻ BNP Paribas na najlepszych na rynku warunkach (wg wyników konkursu przeprowadzonego wśród banków przez ARiMR w 2015 r.). Oprocentowanie kredytów inwestycyjnych jest niskie i wynosi od 3 proc. w skali roku.

Bank nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie oraz obsługę kredytu przez cały okres kredytowania (nawet do 15 lat). Kwota kredytu może wynieść nawet 5 mln zł dla gospodarstw oraz do 8 mln zł dla działów specjalnych a dla firm przetwórczych do 16 mln zł.


Kredyty preferencyjne w większości wykorzystywane są na zakup gruntów rolnych, budowę oraz modernizację budynków oraz zakup maszyn i urządzeń, a także zakładanie plantacji wieloletnich. Z tej oferty mogą korzystać nie tylko rolnicy, ale również firmy z sektora przetwórstwa rolno-spożywczego.

Oferta kredytów preferencyjnych dostępna jest w oddziałach Banku BGŻ BNP Paribas w całej Polsce.Tagi:
źródło: