| Autor: mikolaj

Będzie zmiana przepisów o ubezpieczeniu społecznym?

Zarząd KRIR popierając wnioski zgłoszone przez wojewódzkie izby rolnicze wielokrotnie występował do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie inicjatywy ustawodawczej, która umożliwi osobom podlegającym ubezpieczeniu w KRUS, podejmującym pracę w ramach umów zleceń opiewających na niewielkie kwoty, pozostanie w tym systemie ubezpieczeń.

Będzie zmiana przepisów o ubezpieczeniu społecznym?

Obecny stan prawny powoduje, że gospodarz podejmujący jakąkolwiek pracę w oparciu o umowę zlecenie uzyskuje obowiązkowe ubezpieczenie w systemie ZUS i następuje wyrejestrowanie z KRUS.

Pismem z 26 czerwca br. Ministerstwo Rolnictwa poinformowało, że rząd podjął stosowną inicjatywę ustawodawczą i skierował 7.03.2014 r. do Sejmu RP projekt ustawy "o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw". W kwietniu br. projekt został skierowany do rozpatrzenia przez Podkomisję Stałą ds. Rynku Pracy.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!