| Autor: mikolaj

Kredyty preferencyjne. Trzy banki podpisały już umowy z ARiMR

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., SGB-Bank S.A. oraz Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. podpisały już z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowy o udzielaniu rolnikom preferencyjnych kredytów.

Kredyty preferencyjne. Trzy banki podpisały już umowy z ARiMR

Kredyty preferencyjne

Oznacza to, że osoby, planujące finansowanie inwestycji w swoich gospodarstwach z wykorzystaniem kredytów preferencyjnych, mogą już składać wnioski o takie kredyty w tych bankach. Poniżej przedstawione zostały informacje o zaoferowanych przez te banki warunkach udzielania kredytów preferencyjnych, tj. o wysokości opłat i prowizji płaconych przez kredytobiorców oraz o wysokości marży, o którą powiększana będzie stopa referencyjna WIBOR 3M przy ustalaniu oprocentowania kredytów inwestycyjnych i klęskowych.

 

Lp. Bank opłaty i prowizje (%) marża (p.p.)
1. Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. 0,00 2,48
2. SGB-Bank S.A.
oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze
1,85 2,50
3. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze
1,85 2,50


Sieć placówek tych banków zapewnia rolnikom dostęp do kredytów preferencyjnych na terenie całego kraju. W najbliższym czasie liczba banków oferujących kredyty preferencyjne wzrośnie, ponieważ ARiMR oczekuje na podpisanie umów z kolejnymi pięcioma bankami, które zgłosiły do Agencji swoje oferty współpracy w tej dziedzinie.

O podpisywaniu kolejnych umów ARiMR będzie informował na bieżąco.


Czytaj także: Zmiany w kredytach preferencyjnych w 2015 r.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!