Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
KRIR ponownie ws. ubezpieczeń społecznych gospodarzy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wnioski zgłoszone wojewódzkie izby rolnicze...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wnioski zgłoszone wojewódzkie izby rolnicze wystąpił do Ministra Rolnictwa o podjęcie inicjatywy ustawodawczej, która umożliwi osobom podlegającym ubezpieczeniu w KRUS, podejmującym pracę w ramach umów zleceń opiewających na niewielkie kwoty, pozostanie w tym systemie ubezpieczeń.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W odpowiedzi Biuro KRIR otrzymało informację, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, przewidujący wprowadzenie odpowiednich zmian w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych rolników (Dz.U. z 2013 roku nr 1403).

Niestety dotychczas projekt ten nie trafił do konsultacji społecznych i trwa stan prawny powodujący, że osoba podejmująca jakąkolwiek pracę w oparciu o umowę zlecenie uzyskuje obowiązkowe ubezpieczenie w systemie ZUS i następuje wyrejestrowanie z KRUS.

 
Powyższa sytuacja prawna, zdaniem samorządu rolniczego, może zostać zmieniona przez skreślenie punktu 13 w artykule 6 ustawy z 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników.
 
Biorąc powyższe pod uwagę, 23 maja 2014 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra o udzielenie informacji i przekazanie ww. projektu zmiany ustawy rozwiązującej ten ważny problem, bez konieczności zmiany całego systemu ubezpieczenia społecznego rolników.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl