Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Mniejsza liczba wypadków w polskich gospodarstwach rolnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


O tym, jak wyglądają aktualne statystyki na rok 2017 odnoszące się do liczby wypadków na...

O tym, jak wyglądają aktualne statystyki na rok 2017 odnoszące się do liczby wypadków na terenie polskich gospodarstw rolnych, opowie Adam Sekściński, Prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Liczba wypadków
 

- Od początku swojej działalności prowadzimy dokładne statystyki odnoszące się do liczby wypadków na terenie gospodarstw rolnych. Z tych statystyk wynika, że wypadków z roku na rok jest coraz mniej. Na początku działalności KRUS-u, było odnotowywanych około 66 tysięcy wypadków - oznajmia Adam Sekściński, Prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych.
 
W ubiegłym roku, zostało zgłoszonych 19 tysięcy wypadków, z czego 13 tysięcy z nich zakończyło się na wypłacie jednorazowego świadczenia. Obecnie 75% wypadków zakończonych jest orzeczeniem i nie przekracza 5% wypadków z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Liczby te są zadowalające i zapewne można dostrzec znaczną poprawę względem bezpieczeństwa zdrowia oraz życia rolników.
 

Szerzenie świadomości rolników

 
Zapewne świadomość polskich rolników prowadzących własne działalności rolnicze, o tym, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo podczas wykonywania wszelkich prac się zwiększa i tym oto sposobem liczba niefortunnych zdarzeń czy wypadków coraz rzadziej ma miejsce. Ponadto, od 2003 roku organizowany jest konkurs zatytułowany „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany przez KRUS w stałej współpracy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych oraz Państwową Inspekcją Pracy. Głównym celem i przesłaniem tego konkursu jest całkowita minimalizacja niebezpiecznych chorób zawodowych i wypadków na terenie gospodarstw rolnych. Zastosowanie się do uwag oraz zasad wprowadzanych i wymaganych przez Komisję, niejako mobilizuje rolników do niwelowania zagrożeń i dbania o poprawę efektywności względem bezpieczeństwa na terenach własnych działalności rolniczych.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl