| Autor: redakcja12

Mniejsza liczba wypadków w polskich gospodarstwach rolnych

O tym, jak wyglądają aktualne statystyki na rok 2017 odnoszące się do liczby wypadków na terenie polskich gospodarstw rolnych, opowie Adam Sekściński, Prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych.

Mniejsza liczba wypadków w polskich gospodarstwach rolnych

Liczba wypadków
 

- Od początku swojej działalności prowadzimy dokładne statystyki odnoszące się do liczby wypadków na terenie gospodarstw rolnych. Z tych statystyk wynika, że wypadków z roku na rok jest coraz mniej. Na początku działalności KRUS-u, było odnotowywanych około 66 tysięcy wypadków - oznajmia Adam Sekściński, Prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych.
 
W ubiegłym roku, zostało zgłoszonych 19 tysięcy wypadków, z czego 13 tysięcy z nich zakończyło się na wypłacie jednorazowego świadczenia. Obecnie 75% wypadków zakończonych jest orzeczeniem i nie przekracza 5% wypadków z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Liczby te są zadowalające i zapewne można dostrzec znaczną poprawę względem bezpieczeństwa zdrowia oraz życia rolników.
 

Szerzenie świadomości rolników

 
Zapewne świadomość polskich rolników prowadzących własne działalności rolnicze, o tym, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo podczas wykonywania wszelkich prac się zwiększa i tym oto sposobem liczba niefortunnych zdarzeń czy wypadków coraz rzadziej ma miejsce. Ponadto, od 2003 roku organizowany jest konkurs zatytułowany „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany przez KRUS w stałej współpracy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencją Nieruchomości Rolnych oraz Państwową Inspekcją Pracy. Głównym celem i przesłaniem tego konkursu jest całkowita minimalizacja niebezpiecznych chorób zawodowych i wypadków na terenie gospodarstw rolnych. Zastosowanie się do uwag oraz zasad wprowadzanych i wymaganych przez Komisję, niejako mobilizuje rolników do niwelowania zagrożeń i dbania o poprawę efektywności względem bezpieczeństwa na terenach własnych działalności rolniczych.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!