Ponad 13 tysięcy rolników otrzymało preferencyjne kredyty

W ubiegłym roku 13 025 producentów rolnych uzyskało preferencyjne kredyty z dopłatami do oprocentowania ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponad 13 tysięcy rolników otrzymało preferencyjne kredyty
W tej puli znalazły się:
  • 9 382 kredyty w łącznej kwocie  ponad 541 mln zł na odtworzenie środków trwałych i na wznowienie produkcji  w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę;
  • 3 643 kredyty w łącznej kwocie  ponad  1 006 mln zł przeznaczone na inwestycje w gospodarstwach rolnych, działach specjalnych produkcji rolnej, inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb, skorupiaków, mięczaków lub zakup akcji i udziałów.
W 2017 roku dostępne są w bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  preferencyjne kredyty na inwestycje i na  wznowienie produkcji rolnej.
 
Ponadto do końca kwietnia 2017 r.  BGŻ BNP Paribas S.A., SGB Bank S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. udzielają kredytów na sfinansowanie zobowiązań cywilnoprawnych, podjętych w związku z prowadzeniem produkcji mleka, świń lub owoców i warzyw  w ramach linii ZC.


Tagi:
źródło: