Kredyty inwestycyjne dla agrobiznesu w Banku BGŻ BNP Paribas

W Banku BGŻ BNP Paribas trwa kampania promocyjna kredytów inwestycyjnych dla agrobiznesu. Środki z tych kredytów mogą być przeznaczone m.in. na zakup gruntów rolnych, modernizację gospodarstwa, zakup maszyn rolniczych, wyposażenie plantacji i wiele innych przedsięwzięć.

Kredyty inwestycyjne dla agrobiznesu w Banku BGŻ BNP Paribas

Kredyty inwestycyjne dla agrobiznesu

Wiosna dla wielu osób to czas planowania i rozpoczynania nowych inwestycji. Podobnie nasi klienci chętnie w tym okresie podejmują decyzję o rozwoju swoich działalności. Od wielu lat jesteśmy liderem na rynku agro, więc nasi klienci mogą liczyć na nasze profesjonalne wsparcie w doborze form finansowania odpowiednich do planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych oraz na profesjonalną obsługę kredytów – powiedział Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.
 
Klienci mogą skorzystać z trzech atrakcyjnych form finansowania.
  • Kredyt Agro Progres może być udzielony nawet na 30 lat, a Bank na życzenie klienta wystawia promesę kredytową ważną przez 12 miesięcy. Dzięki niej kredytobiorca może zrealizować wszystkie swoje plany inwestycyjne w ciągu roku. Możliwość wyboru stałego oprocentowania sprawia, że raty są równe, a zmiana stóp procentowych nie wpływa na obciążenia domowego budżetu. W przypadku przejściowego pogorszenia się sytuacji w gospodarstwie, można zawiesić spłatę kapitału korzystając z tzw. „wakacji kredytowych”. Ponadto, osoby które sfinansują kredytem do końca kwietnia zakupy ziemi rolnej mogą liczyć na specjalne warunki cenowe - Bank nie pobiera prowizji przygotowawczej, a marża kredytu zaczyna się już od 2 proc.
  • Kredyty preferencyjne udzielane są w Banku BGŻ BNP Paribas na najlepszych na rynku warunkach (wg wyników konkursu przeprowadzonego wśród banków przez  ARiMR w 2015 r.). Dzięki dopłatom ARiMR do odsetek oprocentowanie dla kredytobiorcy jest niskie i wynosi od 3 proc. w skali roku. Bank nie pobiera opłat i prowizji za udzielenie oraz obsługę kredytu przez cały okres kredytowania (nawet do 15 lat). Kwota kredytu może wynieść nawet 5 mln zł dla gospodarstw oraz do 8 mln zł dla działów specjalnych a dla firm przetwórczych do 16 mln zł.
  • Kredyt Unia+ umożliwia sfinansowanie nie tylko kosztów kwalifikowanych projektu, ale także całkowitych kosztów inwestycji. Kredyt będzie udzielany na okres do 15 lat, z możliwą karencją w spłacie kapitału do 2 lat. W uzasadnionych przypadkach Bank może wyrazić zgodę na przeznaczenie dotacji na inny cel, związany z prowadzoną działalnością, niekoniecznie na spłatę kredytu. Oprocentowanie kredytu jest zmienne, oparte o stawkę referencyjną i marżę Banku, która zawsze jest ustalana indywidualnie z klientem. Oprocentowanie Kredytu Unia+ jest niższe niż oprocentowanie komercyjnego kredytu inwestycyjnego. Minimalny udział własny wynosi 10 proc.


Tagi:
źródło: