| Autor: redakcja1

Ubezpieczenia upraw jesiennych w Banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z firmą Concordia Polska TUW rozpoczął jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych. Nawet do 65 proc. składki ubezpieczeniowej może być dofinansowane z budżetu państwa.

Ubezpieczenia upraw jesiennych w Banku BGŻ BNP Paribas
Dopłaty do składki dokonywane są do wyczerpania limitu przyznanego ubezpieczycielowi w danym roku.
 
W jesiennym sezonie zawierania umów ubezpieczenia, ochroną mogą być objęte uprawy zbóż ozimych (pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy, żyto ozime) oraz uprawy rzepaku ozimego. Ubezpieczenia będą dostępne w specjalnie przygotowanych pakietach zawierających grad i ujemne skutki przezimowania (Bonus Z), grad, ujemne skutki przezimowania oraz przymrozki wiosenne (Baza Z) oraz najszerszy pakiet zawierający dodatkowo: deszcz nawalny i huragan (Plus Z) - dostępny dla zbóż. Możliwe jest również ubezpieczenie tylko od ryzyka gradu.
 
Tegoroczny jesienny limit środków finansowych na dotacje do składek jest niższy niż w poprzednich latach, to oznacza, że sezon może zakończyć się wcześniej, dlatego Bank BGŻ BNP Paribas zachęca, by nie zwlekać z podjęciem decyzji o zawarciu umowy ubezpieczenia.
 
Rolnicy, którzy otrzymują płatności obszarowe mają obowiązek ubezpieczyć co najmniej połowę posiadanych upraw.
 
Oferta ubezpieczeń upraw dostępna jest w blisko 500 oddziałach Banku BGŻ BNP Paribas, gdzie klient może podpisać umowę ubezpieczenia szybko i wygodnie - przy okazji wizyty w banku. W ten sposób rolnik otrzymuje kompleksową obsługę związaną z prowadzonym gospodarstwem rolnym w jednym miejscu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!