Ubezpieczenia upraw w 2017 roku

Ministerstwo Rolnictwa na upowszechnienie ubezpieczeń upraw przeznaczyło pulę około 900 mln zł. W wyniku podpisanej umowy pomiędzy PZU a Ministerstwem Rolnictwa na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników, wysokość limitu na dopłaty do składek na 2017 został dwukrotnie zwiększony w zestawieniu z poprzednim rokiem.

Ubezpieczenia upraw rolnych

Tegoroczny kontrakt opiewa na największą kwotę w historii 10-letniego systemu obowiązkowych ubezpieczeń upraw ze wsparciem skarbu państwa. W tym roku, rolnik będzie mógł skorzystać z 65% dofinansowania swoich upraw. Ponadto, odszkodowanie w przypadku potencjalnego ryzyka zostanie mu wypłacone i w ten sposób będzie on w pełni zabezpieczony.

- Klient, dla którego tutaj jesteśmy, przede wszystkim najważniejsze jest dla niego chronienie swoich upraw, swoich małych firm, ponieważ gospodarstwo w tej chwili jest już małą firmą z której żyją całe rodziny - podkreślił w rozmowie Radosław Pieniek, Dyrektor ds. Programów Rolnych w PZU.

Każdy rolnik powinien skorzystać z dopłat bezpośrednich, a jego obowiązkiem jest ubezpieczenie 50% całości swojego areału. Grupa PZU zatrudnia ponad 8 tysięcy agentów wyłącznych, którzy są do dyspozycji na terenie praktycznie każdego powiatu w całym kraju.


Wiecej o ubezpieczeniach dla rolników


Tagi:
źródło: