Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Webinarium - Ubezpieczenie upraw rolnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 15 kwietnia 2015 r. o godzinie 19:00 odbyło się pierwsze Webinarium Gospodarz.pl....

W dniu 15 kwietnia 2015 r. o godzinie 19:00 odbyło się pierwsze Webinarium Gospodarz.pl. Tematem spotkania była problematyka ubezpieczeń upraw rolnych, a w rolę eksperta wcielił się Andrzej Janc, ekspert Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Polska TUW.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


15 kwietnia br. odbyło się pierwsze interaktywne spotkanie pomiędzy specjalistami z branży oraz rolnikami. Nowoczesna formuła prezentacji i kontaktu z wiedzą zyskały uznanie uczestników webnarium.

Tematem przewodnim spotkania było ubezpiecznie upraw rolnych.
 
Przed kamerami, komputerem i przed Gospodarzami wystąpił Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordia Polska TUW.


W trakcie internetowego spotkania z gospodarzami ekspert Concordia Polska TUW odpowiedział na większość pytań nurtujących internautów. Zanim jednak do tego doszło zaprezentowano historię zdarzeń losowych, które w ostatnich latach uprzykrzyły życie  rolnikom.

- Przypomnijmy sobie rok 2011 i 2012, kiedy to na terenie Wielkopolski, Kujaw, Dolnego Śląska zanotowaliśmy ogromne spustoszenie w postaci szkód z ujemnych skutków przezimowania. Większość rolników w tamtym czasie miała ubezpieczony rzepak i ci, którzy rzepak ubezpieczyli otrzymali odszkodowanie, zasiali kolejne uprawy i osiągnęli z tego tytułu dochody. Natomiast duża część rolników nie miała ubezpieczonych wtedy upraw od ujemnych skutków przezimowania. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o zboża, mało kto ubezpieczał pszenicę, a właśnie w tamtym roku pszenica bardzo mocno wymarzła – mówi Andrzej Janc z firmy Concordia Polska.


Warto podkreślić, iż w 2012 roku zostało wypłacone niemal trzy razy tyle, co zebrana składka, a wtedy też odnotowano sporo strat w uprawach. Rok 2013 przyniósł relatywnie niewiele szkód wynikających z wymarznięcia upraw, ale za to pojawił się grad. Natomiast 2014 rok był zdominowany przez przymrozki wiosenne, które wymroziły plantacje rzepaku ozimego, a potem jeszcze pojawiło się gradobicie.

Bank BGŻ we współpracy z firmą Concordia Polska TUW rozpoczął wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych. Warto pamiętać, że dofinansowanie składki ubezpieczeniowej z budżetu państwa może wynieść nawet 50%.

 

- Ubezpieczenia upraw przy współpracy z BGŻ prowadzimy w systemie z dopłatami budżetu państwa. Wszelkie kwestie, które są związane z tymi ubezpieczeniami są regulowane w dwóch dokumentach. W ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, która mówi o tym, że każdy rolnik pobierający dopłaty bezpośrednie powinien ubezpieczyć niemniej niż 50% upraw w gospodarstwie rolnym, a z tego tytułu, z tytułu zawarcia ubezpieczeń budżet państwa dopłaca do 50% składki – wyjaśnił Andrzej Janc.


Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +7 pkt. razem głosów: 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl