Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Harda i Mikołaj już na wolności

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wadera Harda i basior Mikołaj to para wilków, która w sobotę, 3 marca wróciła do lasu....

Wadera Harda i basior Mikołaj to para wilków, która w sobotę, 3 marca wróciła do lasu. Zwierzęta doszły do zdrowia w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodku rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wypuszczenie wilków na wolność było skomplikowaną i czasochłonną akcją. Zwierzęta trzeba było uśpić na czas transportu, co w przypadku wadery o wdzięcznym imieniu Harda, zajęło aż dwie godziny.
Młoda wilczyca pokazała tym samym, że w pełni zasłużyła na swoje imię. Harda to wadera, którą w grudniu zeszłego roku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku przyprowadził na smyczy tajemniczy mężczyzna.

– Przed wypuszczeniem na wolność musieliśmy mieć absolutną pewność, że nie będzie lgnąć do ludzi. Na szczęście widać, że będzie ich unikać – opowiada leśniczy Lech Serwotka z ośrodka w Napromku.
Harda wróciła do lasu w okolicach Solca Kujawskiego. Towarzyszył jej pochodzący właśnie z tej okolicy wilk Mikołaj. Basior trafił do ośrodka rehabilitacji po tym, jak potrącił go samochód.

– Wypuściliśmy dwa wilki w jednym miejscu, bo liczymy, że Mikołaj pomoże przetrwać Hardej na wolności – dodaje Serwotka.
Przed wypuszczeniem Harda i Mikołaj otrzymali obroże telemetryczne. Dzięki odczytom z obroży leśnicy wiedzą, że dwie pierwsze noce wilki spędziły razem.

- Wygląda, że akcja skojarzenia ich się powiodła.
W ośrodku nadal przebywa jeszcze jeden wilk, zwierzę trafiło do Napromka 22 lutego. Basior znaleziony przy drodze między Golubiem-Dobrzyniem a Wąbrzeźnem w kujawsko-pomorskim, prawdopodobnie został potrącony przez samochód.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie

  Wilkowice położone w zachodniej części Polski, w powiecie leszczyńskim, w gminie Lipno stały się na dwa dni centrum zainteresowania miłośników starych maszyn i urządzeń rolniczych oraz...
 • Historia Hardej bez happy endu
 • Historia Hardej bez happy endu

  Harda, młoda wilczyca, którą na wolność wypuścili leśnicy z Olsztynka nie poradziła w sobie w swoim naturalnym środowisku. Została odłowiona i wróciła do prowadzonego przez Lasy Państwowe...
 • Kolejny wilk uratowany od śmierci przez leśników
 • Kolejny wilk uratowany od śmierci przez leśników

  W sobotę 10 marca leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły (RDLP Olsztyn) otrzymali informację, że na terenie leśnictwa Bieżany zauważono zwierzę uwięzione we wnyku.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl