| Autor: redakcja1

Najazd quadowców

W miniony weekend w Bieszczadach zanotowano prawdziwy najazd turystów. Znaleźli się wśród nich tacy, którzy korzystali z lasu w sposób niezgodny z prawem. Skończyło się na mandatach karnych.

Najazd quadowców
Strażnicy leśni z nadleśnictw Baligród, Cisna, Komańcza i Ustrzyki Dolne przeprowadzili wspólną akcję „Wiosna-18”.
 
- Na gorącym uczynku złapano i ukarano pięciu quadowców, wiadomość o tym szybko się rozniosła.   Wiemy, że wielu poruszało się po  terenach dostępnych dla pojazdów, niektórzy zaś w ogóle nie wyjechali z ośrodków - relacjonuje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. - Coraz częściej otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców i turystów o nieuprawnionych wjazdach do lasu terenówkami, quadami i motocyklami crossowymi.
 
W kolejne weekendy w lasach będą przebywały patrole Straży Leśnej, które w razie potrzeby będą podejmowały stosowne interwencje.

- Nasza akcja ma na celu zminimalizowanie szkód powodowanych przez pojazdy terenowe i przeciwdziałanie zakłócaniu ciszy w lesie - dodaje Wojciech Zajdel.

 
W poprzedni weekend (14-15 kwietnia) podobną akcję przeprowadzili strażnicy leśni z nadleśnictw regionalnych dyrekcji LP w Krakowie i Wrocławiu. Łącznie zatrzymano i ukarano mandatami 22 amatorów jazdy po lesie.
 
Jazda po lesie jest zabroniona nie tylko w ustawie o lasach (art. 29), ale jest także naruszeniem art. 161. kodeksu wykroczeń, za taki czyn grozi grzywna.
 


Tagi:
źródło: