Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Trwa akcja "Choinka-17"

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona...

Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona drzewostanów i młodników iglastych oraz roślin gatunków chronionych. Już są pierwsze efekty zwiększonej liczby patroli.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Działania strażników mają przyczynić się także do ograniczanie kłusownictwa w lasach, bowiem w tym właśnie okresie do takich przypadków dochodzi najczęściej.
 
- Co roku typujemy obszary, które są poddawane monitoringowi i patrolowaniu przez strażników - mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie.  - Patrolami obejmujemy zwłaszcza kompleksy leśne w sąsiedztwie wsi i osad. Do działań angażujemy całą Służbę Leśną, ale mamy też nawiązaną współpracę z Policją, Państwową Strażą Łowiecką, Państwową Strażą Rybacką, a także z członkami kół łowieckich, na terenie których będą prowadzone działania.
 
Akcja prowadzona będzie o różnych porach dnia, również w dni wolne od pracy.
 
Efektem ubiegłorocznej akcji było wykrycie dwóch przypadków nielegalnego pozyskania stroiszu i dziewięciu przypadków nielegalnego pozyskania choinek. Strażnicy odnaleźli i zlikwidowali aż 87 wnyków, wykryli jeden przypadek kłusownictwa i sześć przypadków kradzieży drewna. Poza tym 12 osób ukarano za zaśmiecanie lasu i wszczęto 13 postępowań wyjaśniających.
 
W tym roku pracownicy służby leśnej leśnictwa Cisowa (Nadleśnictwo Krasiczyn) już natrafili na zniszczenia w młodniku jodłowym, gdzie nielegalnie pozyskano stroisz. Przy współdziałaniu terenowej służby leśnej również z innych leśnictw oraz Straży Leśnej udało się zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę tego procederu.
 
W wyniku prowadzonych czynności wspólnie z funkcjonariuszami policji udało się odzyskać 14 metrów przestrzennych stroiszu jodłowego o wartości rynkowej 1400 zł.
 
- Rzeczywista szkoda powstała w młodniku jodłowym jest obecnie szacowana i może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych - zaznacza Wojciech Zajdel.
 
Akcja „Choinka -17”  potrwa do 27 grudnia. W jej ramach prowadzona będzie też kontrola bazarów i targowisk pod kątem legalności sprzedaży choinek i stroiszu z drzew iglastych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Naturalna czy sztuczna?
 • Naturalna czy sztuczna?

  Jak co roku każdy ma w tej kwestii inne zdanie. Jedno jest pewne i niezmienne - tradycją w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest dekorowanie domów choinkami. Pytanie tylko – jakie drzewko wybrać.
 • Trwa akcja
 • Trwa akcja "Choinka-17"

  Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona drzewostanów i młodników iglastych oraz roślin gatunków chronionych. Już są pierwsze efekty...
 • Choinek z lasu nie zabraknie
 • Choinek z lasu nie zabraknie

  W tym roku leśnicy z nadleśnictw na terenie RDLP w Krośnie do sprzedaży przygotowali ponad 5,7 tys. drzewek, głównie świerkowych, ale w sprzedaży są też sosny i jodły, pochodzące ze...
 • Leśne patrole przed świętami
 • Leśne patrole przed świętami

  Już 15 grudnia rozpocznie się akcja „Choinka”. To coroczne działanie to odpowiedź na nasilające się przed Bożym Narodzeniem szkodnictwo leśne. Aż do 27 grudnia Straż Leśna wraz z innymi...
 • Nadal królują chryzantemy
 • Nadal królują chryzantemy

  Chryzantemy dominują w ofercie kwiatów ciętych i doniczkowych. Jest z czego wybierać bowiem w uprawie jest około 260 odmian chryzantem.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl