Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Trwa akcja "Choinka-17"

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona...

Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona drzewostanów i młodników iglastych oraz roślin gatunków chronionych. Już są pierwsze efekty zwiększonej liczby patroli.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Działania strażników mają przyczynić się także do ograniczanie kłusownictwa w lasach, bowiem w tym właśnie okresie do takich przypadków dochodzi najczęściej.
 
- Co roku typujemy obszary, które są poddawane monitoringowi i patrolowaniu przez strażników - mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie.  - Patrolami obejmujemy zwłaszcza kompleksy leśne w sąsiedztwie wsi i osad. Do działań angażujemy całą Służbę Leśną, ale mamy też nawiązaną współpracę z Policją, Państwową Strażą Łowiecką, Państwową Strażą Rybacką, a także z członkami kół łowieckich, na terenie których będą prowadzone działania.
 
Akcja prowadzona będzie o różnych porach dnia, również w dni wolne od pracy.
 
Efektem ubiegłorocznej akcji było wykrycie dwóch przypadków nielegalnego pozyskania stroiszu i dziewięciu przypadków nielegalnego pozyskania choinek. Strażnicy odnaleźli i zlikwidowali aż 87 wnyków, wykryli jeden przypadek kłusownictwa i sześć przypadków kradzieży drewna. Poza tym 12 osób ukarano za zaśmiecanie lasu i wszczęto 13 postępowań wyjaśniających.
 
W tym roku pracownicy służby leśnej leśnictwa Cisowa (Nadleśnictwo Krasiczyn) już natrafili na zniszczenia w młodniku jodłowym, gdzie nielegalnie pozyskano stroisz. Przy współdziałaniu terenowej służby leśnej również z innych leśnictw oraz Straży Leśnej udało się zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę tego procederu.
 
W wyniku prowadzonych czynności wspólnie z funkcjonariuszami policji udało się odzyskać 14 metrów przestrzennych stroiszu jodłowego o wartości rynkowej 1400 zł.
 
- Rzeczywista szkoda powstała w młodniku jodłowym jest obecnie szacowana i może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych - zaznacza Wojciech Zajdel.
 
Akcja „Choinka -17”  potrwa do 27 grudnia. W jej ramach prowadzona będzie też kontrola bazarów i targowisk pod kątem legalności sprzedaży choinek i stroiszu z drzew iglastych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Na ratunek wiosennym kwiatom
 • Na ratunek wiosennym kwiatom

  Wyjątkowo ciepły początek stycznia sprawił, że wcześniej niż zwykle zaczynają rosnąć wczesnowiosenne rośliny cebulowe i bulwiaste. Na krokusy i narcyzy jest jednak jeszcze o wiele za...
 • Zimowe prace w lesie
 • Zimowe prace w lesie

  Wydawałoby się, że las zapadł w twardy, zimowy sen. Otóż nic bardziej mylnego, tętni życiem, a leśnicy mają ręce pełne roboty.
 • Naturalna czy sztuczna?
 • Naturalna czy sztuczna?

  Jak co roku każdy ma w tej kwestii inne zdanie. Jedno jest pewne i niezmienne - tradycją w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest dekorowanie domów choinkami. Pytanie tylko – jakie drzewko wybrać.
 • Dzięki fotopułapce zatrzymano wnykarza
 • Dzięki fotopułapce zatrzymano wnykarza

  Skuteczna okazała się przeprowadzona przez Straż Leśną Nadleśnictwa Jarosław (RDLP Krosno) akcja, która zakończyła się ujęciem kłusownika na gorącym uczynku.
 • Lecznicze maści prosto z lasu
 • Lecznicze maści prosto z lasu

  Wiosna to czas budzenia się do życia drzew i krzewów, w których zaczynają intensywnie krążyć soki, a pierwszym objawem pobudki są pękające pączki i pierwsze liście.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl