Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Trwa akcja "Choinka-17"

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona...

Straż Leśna w całym kraju rozpoczęła akcję „Choinka -17”, celem działania jest ochrona drzewostanów i młodników iglastych oraz roślin gatunków chronionych. Już są pierwsze efekty zwiększonej liczby patroli.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Działania strażników mają przyczynić się także do ograniczanie kłusownictwa w lasach, bowiem w tym właśnie okresie do takich przypadków dochodzi najczęściej.
 
- Co roku typujemy obszary, które są poddawane monitoringowi i patrolowaniu przez strażników - mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie.  - Patrolami obejmujemy zwłaszcza kompleksy leśne w sąsiedztwie wsi i osad. Do działań angażujemy całą Służbę Leśną, ale mamy też nawiązaną współpracę z Policją, Państwową Strażą Łowiecką, Państwową Strażą Rybacką, a także z członkami kół łowieckich, na terenie których będą prowadzone działania.
 
Akcja prowadzona będzie o różnych porach dnia, również w dni wolne od pracy.
 
Efektem ubiegłorocznej akcji było wykrycie dwóch przypadków nielegalnego pozyskania stroiszu i dziewięciu przypadków nielegalnego pozyskania choinek. Strażnicy odnaleźli i zlikwidowali aż 87 wnyków, wykryli jeden przypadek kłusownictwa i sześć przypadków kradzieży drewna. Poza tym 12 osób ukarano za zaśmiecanie lasu i wszczęto 13 postępowań wyjaśniających.
 
W tym roku pracownicy służby leśnej leśnictwa Cisowa (Nadleśnictwo Krasiczyn) już natrafili na zniszczenia w młodniku jodłowym, gdzie nielegalnie pozyskano stroisz. Przy współdziałaniu terenowej służby leśnej również z innych leśnictw oraz Straży Leśnej udało się zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę tego procederu.
 
W wyniku prowadzonych czynności wspólnie z funkcjonariuszami policji udało się odzyskać 14 metrów przestrzennych stroiszu jodłowego o wartości rynkowej 1400 zł.
 
- Rzeczywista szkoda powstała w młodniku jodłowym jest obecnie szacowana i może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych - zaznacza Wojciech Zajdel.
 
Akcja „Choinka -17”  potrwa do 27 grudnia. W jej ramach prowadzona będzie też kontrola bazarów i targowisk pod kątem legalności sprzedaży choinek i stroiszu z drzew iglastych.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Wspólne działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach leśnych
 • Wspólne działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach leśnych

  Kilka dni temu na obszarach leśnych powiatu kozienickiego, w tym na terenie Puszczy Kozienickiej, przeprowadzono działania patrolowo – prewencyjne z udziałem funkcjonariuszy Straży Leśnej...
 • Kolejny kłusownik zatrzymany
 • Kolejny kłusownik zatrzymany

  Leśnicy z Nadleśnictwa Szczebra (RDLP w Białymstoku) dzięki ustawionemu w lesie monitoringowi doprowadzili do ukarania kłusownika.
 • Najazd quadowców
 • Najazd quadowców

  W miniony weekend w Bieszczadach zanotowano prawdziwy najazd turystów. Znaleźli się wśród nich tacy, którzy korzystali z lasu w sposób niezgodny z prawem. Skończyło się na mandatach karnych.
 • Pszczoły posilą się też na drzewach
 • Pszczoły posilą się też na drzewach

  Zanim w pełni rozkwitną łąki i drzewa owocowe, pszczoły oraz trzmiele zbierają pyłek z leśnych drzew i krzewów, które zapewniają pokarm owadom.
 • Leśne mrożonki czekają w banku genów
 • Leśne mrożonki czekają w banku genów

  W Leśnym Banku Genów Kostrzyca już jest przechowywanych 1142 zasoby genowe. Obecnie trwają dalsze prace nad archiwizowaniem okazów zielnikowych roślin Puszczy Białowieskiej.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl