| Autor: mikolaj

Złote Kłosy trafiły do najlepszych rolników w woj. lubuskim

W piątek 16 października po raz trzeci wyróżniono statuetką Lubuski Złoty Kłos 10 najlepszych rolników województwa lubuskiego. Tegoroczny plebiscyt, podobnie jak poprzednie edycje odbył się pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego oraz Marszałka Województwa.

Złote Kłosy trafiły do najlepszych rolników w woj. lubuskim

Lubuski Złoty Kłos 2015

Uroczystą Galę poprzedziła konferencja, podczas której wykłady wygłosili dyrektor OR ARiMR – Elżbieta Kwaśniewicz, zastępca dyrektora Departamentu PROW w Urzędzie Marszałkowskim – Tadeusz Woźniak oraz dyrektor LODR – Zbigniew Żywień. Wszystkie wykłady poruszały tematykę PROW 2014-2020.

Po wykładach głos zabrał prezes LIR – Stanisław Myśliwiec. Powitał wszystkich przybyłych na galę, ale szczególnie rolników, gdyż Lubuski Złoty Kłos jest wyróżnieniem przyznawanym przez rolników dla rolników. W tym roku laureaci po raz pierwszy byli wybierani nie tylko przez Kapitułę ale również w plebiscycie zorganizowanym przez Gazetę Lubuską. Z pośród 30 nominacji kapituła oraz głosy czytelników wyłoniły 10 laureatów. - Są to osoby, które nie tylko mają wspaniałe gospodarstwa ale również są liderami w swoich miejscowościach i działają społecznie – mówił Władysław Piasecki, przewodniczący kapituły i były prezes LIR. Przypomnijmy, iż w głosowaniu czytelników Gazety Lubuskiej na pierwszym plebiscytowym miejscu znaleźli się Państwo Stanisław i Bernadeta Pietrzakowie, którzy zdobyli ponad 10 tys. głosów.

Wśród najlepszych znaleźli się:

Jacek Cieśliński ze Słońska (powiat sulęciński);
– Paweł Egrowski z miejscowości Jeleniogłowy (powiat międzyrzecki);
– Joanna Horoszkiewicz - Janka i Mariusz Janka z Kamienia Wielkiego (powiat gorzowski);
– Zygmunt Jodko – prezes Agro Bieganów (powiat słubicki);
– Czesław Karczmar z Zielonej Góry;
– Zenon Małowski z Gębic (powiat zielonogórski);
– Bernadeta i Stanisław Pietrzakowie z Przytocznej (powiat międzyrzecki);
– Agnieszka i Andrzej Sawiccy z Bukowicy (powiat żagański);
– Edward Sosulski z Glisna (powiat sulęciński);
– Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś” z Przytocznej (powiat międzyrzecki).


Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Zachód, Portal Gospodarz.pl, Telewizja Regionalna TVP Gorzów Wlkp. oraz Gazeta Lubuska. Wśród sponsorów znaleźli się natomiast Auto-Styl Sp. z o.o., Bank BGŻ BNP PARIBAS, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Firma Frankiewicz, Lubuski Związek Rolników, Agencja Nieruchomości Rolnych, Lehmann Agrotechnika, Bomadek Sp. z o.o., Agencja Rynku Rolnego, CK Ziemianin, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Gosp. rolne Teresa i Zdzisław Janas Skwierzyna, B.S. Santok, B.S. Kożuchów, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Nowa Wieś” Golice.

(kliknij, aby powiększyć)

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!